Forum

Windows 7 Bit işlet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Bit işletim Sisteminde Dosya kapanmasını engellemek

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,261 Görüntüleme
(@KerimAcar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows 7 Bit işletim Sisteminde Dosya kapanmasını engellemek istiyorum.

İnternet Cafemize Kurmuş olduğumuz Akinsoft Client Client masalarda Görev yöneticisinden kapanıyor.Bunu nasıl engelleyebilriz.

Eset gibi bir antivirüsü kapatmak istediğimiz iznimiz olmadiği söylemekde.. bunu akinsoft için nasil yapabiliriz

Gönderildi : 29/12/2013 18:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sorduğunuz soruyu bir daha okuduğunuz zaman anladığınız şeyi bana bir daha yazar mısınız?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/12/2013 19:19

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Sorduğunuz soruyu bir daha okuduğunuz zaman anladığınız şeyi bana bir daha yazar mısınız?

Merhaba,

Arkadaşın tam olarak demek istediği ; 

Akınsoft programını kullanıyorlarmış internet cafedeki bilgisayarlarında ve bu programın processi  Görev yöneticisi üzerinden kapatılabiliyor. Sonlandırıldığında ise program işlevini kaybediyor ve bir muşteri 1 saatlik bir oturum açtı ise 1 saat dolmasına rağmen process öldüğü için oturumu sonlanmıyor.  ESED antivirüs 'de process 'i sonlandırmak istediğinde hata ile karşılaşıyorsunuz bunu Akınsoft'ta nasıl yapabilirim diye sormuş.

Gelelim sorunuzun cevabını bu işlemi hiç uğraşmadan yapmak istiyor iseniz yanılmıyorsam bundan 4 sene öncesinde akınsoftun çıkardığı yeni versiyonda bu bug yok idi , düzenleme yaptılar diye biliyorum isterseniz programın güncel versiyonunu deneyiniz. 

Yada Group policy ile bilgisayarlar üzerinde bir oturum açarak bu oturumda görev yöneticisini devre dışı bırakabilirsiniz. 

Veya işi illa ben çözecem bu versiyonda lisansım yada anlaşmam var diyor iseniz aşağıda ki konuyu inceleyin. 

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/9b36a4f0-c985-48ee-a76c-440e0e8a720a/prevent-closin-my-app-by-end-task-in-taskmanager-and-end-process-in-task-manger-and-taskkill-command

İyi çalışmalar.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 29/12/2013 21:16

(@KerimAcar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İnternet Cafede Müşterilerin oturduğu masalarda Client Proğramı var, bu proğramla Server proğramın kurulmuş olduğu masa bu masalari yönetebiliyor. hesap açılışı, kapanışı, uzaktan yönetim gibi işlemler yapılmakta. Müşteri oturduğu masada Görev yöneticisinden client proğramını kapatmakda. client proğramının kapatılmasını engelleyebilirmiyiz.

Anvirüs Proğramlarını kapatmak istediğimiz zaman Erişim iznimizin olmadığını söyleyip kapatılmasını engellemekte.

bunun benzerini client proğramda yapabilirmiyiz

Windows7 64bit işletim sistemi kullanmaktayız.

Gönderildi : 30/12/2013 17:17

(@KerimAcar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merhaba,

Arkadaşın tam olarak demek istediği ; 

Akınsoft programını kullanıyorlarmış internet cafedeki bilgisayarlarında ve bu programın processi  Görev yöneticisi üzerinden kapatılabiliyor. Sonlandırıldığında ise program işlevini kaybediyor ve bir muşteri 1 saatlik bir oturum açtı ise 1 saat dolmasına rağmen process öldüğü için oturumu sonlanmıyor.  ESED antivirüs 'de process 'i sonlandırmak istediğinde hata ile karşılaşıyorsunuz bunu Akınsoft'ta nasıl yapabilirim diye sormuş.

Gelelim sorunuzun cevabını bu işlemi hiç uğraşmadan yapmak istiyor iseniz yanılmıyorsam bundan 4 sene öncesinde akınsoftun çıkardığı yeni versiyonda bu bug yok idi , düzenleme yaptılar diye biliyorum isterseniz programın güncel versiyonunu deneyiniz. 

Yada Group policy ile bilgisayarlar üzerinde bir oturum açarak bu oturumda görev yöneticisini devre dışı bırakabilirsiniz. 

Veya işi illa ben çözecem bu versiyonda lisansım yada anlaşmam var diyor iseniz aşağıda ki konuyu inceleyin. 

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/9b36a4f0-c985-48ee-a76c-440e0e8a720a/prevent-closin-my-app-by-end-task-in-taskmanager-and-end-process-in-task-manger-and-taskkill-command

İyi çalışmalar.

Akinsoft Proğramı Güncel, daha önce XP kullaniyorduk,  Xp işletim sisteminde Sorun yaşanmıyor . Windows7 ye geçtiğimizden beri sorun yaşanmakta..

verdiğiniz linki inceliyorum .

Teşekkürler

Gönderildi : 30/12/2013 17:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Bu konu için 3 parti bir yazılım kullanabilirsiniz

http://www.ghacks.net/2013/06/18/block-any-process-from-running-with-task-blocker-for-windows/

Veya task manager' ın çalışmasını yasaklayabilirsiniz

http://www.nextofwindows.com/how-to-disable-and-enable-task-manager-in-windows-7/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/12/2013 11:44

(@FarukGUL)
Gönderiler: 83
Estimable Member

Akınsoft görev yöneticisini engelleme gibi bir çok özellik bulunmakta. Serverden ayar yaptıktan sonra clientler konfigürasyonu okuyor zaten..

Gönderildi : 07/01/2014 12:47

Paylaş: