Forum

Yeni Kurulan Win7 v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni Kurulan Win7 ve Win8'de boş alan sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@VolkanKORAL)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Çözümpark üyeleri bir sorunum bir sorum var umarım sorumun cevabı ve çözümü vardır. yaklaşık 3 ay önce yeni bir sistem topladım sanallaştırma yapabilmek için 32gb ramli bir sistem. İşletim sistemini ilk olarak win7 kurdum kurulum biter bitmez 90gb lık c sürücüsünde 72gb doluluk gösterdi acaba bir yanlışlık mı yaptım diyerek tekrar kurdum yine aynı şekilde doluluk ile karşılaştım belki win8'de yapmaz diyerek win8 kurdum win8'de de aynı problem bunun bir çözümü herhangi bir ayarı var mıdır bilen arkadaşların yardımlarını istiyorum. Şimdiden yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/10/2013 14:22

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Aynı problem bu linkteki posttada konuşuluyor. Sizde deneyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/401888.aspx  

Gönderildi : 22/10/2013 14:43

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

Merhaba Değerli Çözümpark üyeleri bir sorunum bir sorum var umarım sorumun cevabı ve çözümü vardır. yaklaşık 3 ay önce yeni bir sistem topladım sanallaştırma yapabilmek için 32gb ramli bir sistem. İşletim sistemini ilk olarak win7 kurdum kurulum biter bitmez 90gb lık c sürücüsünde 72gb doluluk gösterdi acaba bir yanlışlık mı yaptım diyerek tekrar kurdum yine aynı şekilde doluluk ile karşılaştım belki win8'de yapmaz diyerek win8 kurdum win8'de de aynı problem bunun bir çözümü herhangi bir ayarı var mıdır bilen arkadaşların yardımlarını istiyorum. Şimdiden yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.

merhaba

32 ram olan bir makinada default ayarlarda en az 32 gb pagefile gelecektir ve bu da diskinizde en az 32 gb yer kaplayacaktır

Gönderildi : 22/10/2013 14:50

(@VolkanKORAL)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Peki bu ayarı değiştirmemiz mümkün müdür? Bunun dışında herhangi bir şey daha yapıyor olabilir mi?

Gönderildi : 22/10/2013 16:39

(@borayildiz)
Honorable Member

Peki bu ayarı değiştirmemiz mümkün müdür? Bunun dışında herhangi bir şey daha yapıyor olabilir mi?

asagidaki adimlari izleyerek pagefile i kucultebilir yada kaldirabilirsiniz

http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/sysdm_advancd_perform_change_vmpagefile.mspx?mfr=true

baska birseyin diskte ne kadar yer kapladigini ogrenmek istiyorsaniz benim bu konuda kullanmayi en cok sevdigim program treesize dir. bu program ile hangi klasor ve/veya dosyanin diskte ne kadar yer kapladigini ogrenebilirsiniz. 

Gönderildi : 22/10/2013 16:49

(@VolkanKORAL)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/10/2013 17:34

(@borayildiz)
Honorable Member

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

rica ederim kolay gelsin 

Gönderildi : 22/10/2013 19:39

Paylaş: