Forum

Windows 7 Sertifika...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Sertifika Export İşlemi hk...

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@GuneyYETKiN)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Domainde win7 makinam var. Exchange, lync kullanıyorum. Bilgisayarımı değiştirirken sertifikaları export etmeme gerek var mı? Yoksa yeni makinamda domaine logon olduğumda otomatik sertifikalarım yüklenir mi? Sertifika manager ekranında personel tabındaki sertifikaları export ettim. Bu işleme gerek var mı?

Teşekkürler... 

Gönderildi : 14/08/2013 17:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Exchange Server ve Lync gibi ürünler güvenli iletişim için sertifika kullanırlar. Eğer sizin bu iki üründeki sertifikalar internal bir CA tarafından verilmiş ise zaten domain' e alınan her makine otomatik olarak bu dağıtıcı otoriteye güvendiği için onun dağıttığı sertifikalara da güvenir.

Eğer bu iki ürün için internal CA değilde public bir otoriteden sertifika almış iseniz bu durumda da bu public otoritelerin sertifikaları zaten işlerim sistemi ile yüklü gelir.

Özetle aslında böyle bir gereksinim yok.

Ancak siz özel olarak mesela sertifika ile çalışan bir smart card, yada e-devlet ve benzeri size özel bir sistem kullanıyorsanız bu durumda bu sertifikayı export etmeniz önemli. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/08/2013 19:28

Paylaş: