Forum

Windows 7 icon ve W...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 icon ve Windows 8 dosya seçme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@CemErkanKaradaL)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, herkese keyifli bir gün dilerim. Çalıştığım firmada iki adet farklı soruna denk geldim ve çözümü hakkında ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Hayatımda gördüğüm en garip iki soruydu 🙂

1) Windows 7'de masaüstünde olan excel, word dosyalar mevcut. Kullanıcı bunları masaüstünde belirli yerde tutuyor. Örneğin excel dosyalarını ekranın sağ üst köşesinde, word'ü ise sağ alt köşesinde. Şimdi kullanıcı excel dosyasını açıp kapattığı zaman masaüstündeki bu excel dosyasının yeri bozulmuyor. Fakat excel dosyasının içerisine bir şeyler eklediğinde sadece o dosya masaüstünde geri dönüşüm kutusunun altına yani eski yerine gidiyor. Bunu nasıl engelleyebilirim? Yani o dosya üzerinde ne kadar değişiklik yapılırsa yapılsın hep aynı yerde kalsın 🙂

2) Windows 8'de örneğin mail göndereceğim zaman dosya ekleye tıkladığımda ilk olarak belgeler klasörü açılıyor. Oradan masaüstüne dönüp dosyayı ekliyorum. Akabinde tekrar dosya ekle dediğimde yine belgeler açılıyor. Fakat önceden ilk dosya eklendikten sonra ikinci dosyayı eklemek için ekleye tıklanıldığında belgeler açılmıyordu. Direk birinci dosya nereden eklendiyse (örneğin masaüstü) o açılıyordu. Bu sorunu nasıl giderebilirim?

Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım

Gönderildi : 31/07/2013 23:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
1- Normalde zaten öyledir nerede kalırsa orada dokunulmadığı sürece kalmaya devam eder.Masaüstünde sağ tuş görünüm yaptığınızda masaüstü simgelerini otomatik düzenle seçimini kaldırın bakalım durum ne olacak. Enteresan bir sorun 🙂

2-Bu maili hangi proogam üzerinden yollamaya çalışıyosunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/08/2013 01:08

(@CemErkanKaradaL)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. 1. şıkta otomatik düzenleme falan kaldırılmış durumda. Yani kullanıcı dosyayı açıp herhangi bir işlem yapmadığı sürece dosyayı açıp kapattığında o excel dosyası yerinden kıpırdamıyor. Ama içeriğini biraz değiştirip kaydet dediğinde normal sıraya dönüyor. Yani sağ tarafta durması gerekirken sol tarafa geçiyor otomatik olarak 🙂

İkincide ise tarayıcıdan göndermeye çalışıyor kullanıcı ve 4 - 5 gün önce bununla alakalı bir sıkıntı yoktu. Yani normalde 1. dosyayı ekledikten sonra tekrar gözat dediğinizde 1. dosyanın olduğu yeri açması gerekirken direk sıfırdan belgelerimi açıyor.

Tekrardan teşekkürler Rıza bey. 

Gönderildi : 01/08/2013 18:51

Paylaş: