Forum

Client Paylaşımdaki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client Paylaşımdaki Yazıcıya Gönderiyor Ama Yazmıyor.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@cemyildiz)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Konuyu kısaca açıklayacağım size ve yardımlarınızı bekliyorum.

Şirkette kullandığımız makinelerden 2 tanesi kesimhane bölümümüzde kullanılıyor. 2 si de domaine bağlı domain users grubundalar.

Bu cihazlardan birine yazıcı bağlı diğeri paylaşımdan buna çıktı gönderiyor. Fakat geçen gün bu yazıcı arızalandı kağıt almamaya başladı.

Bende başka bir yazıcı kurdum tanıttım. Gayet düzgün bir şekilde kurduğum makineden çıktı alıyor. Fakat Diğer cihaz paylaşımdan çıktı gönderidiğinde yazdırma biriktiricisinde "yazdırılıyor" diyor ama yazmıyor. Servisi yeniden başlattığımda gönderdilen şeyi çıkartıyor.

Admin kullanıcısıyla oturum açtığımda normal yazıyor ama clientlerdan gönderdiğimde çıkmıyor yani servisi resetlemek gerekiyor.

yaptıklarım: yazıcı güvenlik izinlerini everyone yaptım

spools klasörü dosyaları vs everyone izinleri verdim

sonuç : olumsuz.

Başka bir seçenek gelen var mı aklına nasıl çözebilirim ??

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 09/07/2013 14:35

(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Aynı sorun benim de başıma gelmişti. HP nin laserjet printer larında yaşamıştım bu sorunu. Sorunu şöyle çözmüştüm.

Printer in bağlı olduğu bilgisayarda Admin grubuna paylaşımdan çıktı gönderen bilgisayarların kullanıcı adlarını eklemiştim.

Gönderildi : 09/07/2013 14:46

(@cemyildiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi oluyor ama bu kullanıcılara da admin yetkisi veremem maalesef başka yolu yok mu 🙁

Gönderildi : 09/07/2013 16:08

(@cemyildiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

aa pardon siz local olarak dediniz sanırım öyle bi deneyip dönücem tekrar 🙂

Gönderildi : 09/07/2013 16:43

(@cemyildiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ve döndüm dediğiniz gibi oldu. bndan başka çözüm yolu yok sanırım. Çok çok teşekkür ederim

Gönderildi : 09/07/2013 16:55

Paylaş: