Forum

Assign profile grou...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Assign profile group of users

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@BahattinTurkyasar)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Forumda da bulamadığım bir konuda problemim var arkadaşlar.

Domaine dahil bir ortak Windows 7 tabanlı bilgisayarın tek bir profille tüm kullanıcıların login olmasını istiyorum. Nedenlerinden biri bilgisayarın her profil açtığında diski doldurmaması ve herhangi bir değişiklik yaptığımda tüm profillere uygulanmasını istiyorum. Roaming profile inceledim fakat her defasında networkü meşkul etmemesi ve ulaşılamadığı zaman sıkıntı olmaması için localde kalmasını istiyorum. Default profile uygulama yeterli olur fakat ortak profil olmuyor. Uygulama olarak bunu yapan ücretli uygulamalar var.   http://www.forensit.com/index.html   adresinde User Profile Manager uygulaması çok başarılı iş görüyor. Fakat dediğim gibi ücretli ve çok sayıda bilgisayar laboratuvarına  uygulayacağım için olmuyor.

Benim bunu Windows 7 tabanında işletim sisteminde regedit veya local policy ile yapılabilir mi?Yada fikrinizi paylaşırsa sevinirim.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 25/06/2013 15:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle nick name kullandığınız için "nightrain" hesabınızı kapattım. Malum nick name kullanımı yasak, eğer info ya mail atıp gerçek isminizi verirseniz arkadaşlar hesabınızı bu isim ile tekrar aktif hale getirir.

Sorunuza gelince, bu firmayı çok iyi biliyorum çünkü malum portal üzerinde bu konuda yazılmış makalem var, bu nedenle böyle bir çözümün ücretsizini bulmak mümkün değil.

Ama, size göre bir kaç çözüm düşünebiliriz, öncelikle mandatoryy profile yapabilirsiniz.

Veya kiosk isminde bir kullanıcı açın lokal herkes ondan bağlasın. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/06/2013 18:57

Paylaş: