Forum

Windows 8 Domain de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8 Domain de Oturum Açma Sorunu....

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
468 Görüntüleme
(@yilmazgokce)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar işyerinde DC olarak windows 2008 r2 kullanıyoruz.

2 ay önce windows 8 işletim sistemine sahip laptoplar aldık

Laptopları domain yapımıza dahil ettik ama domain üzerinde ilk oturum açıldığında sıkıntı çıkarmayan bilgisayarlar

sonraki zamanda aynı kullanıcıyla oturum açıldığı zaman geçici profille oturum açıldı diye hata vermeye başladı

hatta bazılarında uyarı bile vermeden bomboş bir masaüstü gelmeye başladı.

Windows update yaptım , kullanıcılar silip tekrar oluşturdum ama bir türlü sorunu çözemedim.

Ne yapmam gerekir. Teşekkürler... 

Gönderildi : 31/05/2013 17:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Bu ara ara başımıza gelen bir sorun http://www.cozumpark.com/forums/thread/255261.aspx buradaki işlemi yaptınız mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/05/2013 19:00

(@yilmazgokce)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu ara ara başımıza gelen bir sorun http://www.cozumpark.com/forums/thread/255261.aspx buradaki işlemi yaptınız mı?

Reg ile alakalı olan işlemlere baktım ancak .bak dosyasını bulamadım.

Bilgisayarları domaine alıp çıkarmayı denemedim. Çünkü farklı bir kullanıcıyla açınca açılıyor garip bir şekilde.

Ama onuda deneyip tekrardan yazarım... 

Gönderildi : 31/05/2013 19:46

(@yilmazgokce)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Domainden bilgisayarın birini çıkarıp başka bir isimler tekrar domaine aldım şu an kullanıcı sorunsuz oturum açıyor. Bakalım ilerleyen günlerde sıkıntı çıkaracak mı ? 

Gönderildi : 03/06/2013 14:25

Paylaş: