Forum

Tarayıcıyı Paylaşım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tarayıcıyı Paylaşıma Açma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,968 Görüntüleme
(@hasanguresin)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Herkesin sorduğu fakat tam anlamıyla cevap alamadığı bir konuyu sormak istiyorum;

SCX-3405FW ve SCX-4521F Model 2 adet çok işlevli yazıcım var. Bunların yazıcı özelliklerini gereken clientlara ekledim kullanabiliyorlar fakat tarayıcı özelliğini kullanmaları için cihazın takılı olduğu bilgisayara gidip kullanıcıyı rahatsız edip taratmayı yapıp işini bitiriyorlar. Haliyle yazıcıya bağlı olan bilgisayarı kullanan kişi bu durumdan müzdarip.

Ben tarayıcı özelliğini client makinelerden nasıl çalıştırabilirim ?

Gönderildi : 21/05/2013 17:52

(@kaanatalay)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Anladığım kadarıyla sadece printer driverını kurmuşsunuz. Scan driverını da clientlara kurarsanız probleminiz düzelecektir.

Gönderildi : 21/05/2013 19:20

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Bunları kullanmadım ama genelde scan driver dosyasını yükleyip istemcilerin Windows Faks Ve Tarayıcı kısmından taratabilirsin.Kolay gelsin.

Gönderildi : 21/05/2013 20:55

(@hasanguresin)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Scan driverını client makineye kurdum ama yazıcılar ve fakslar klasorunda yazıcının üzerine sağ tıkladığımda tarama ile ilgili herhangi bir özellik yok fakat Yazıcının kurulu olduğu bilgisayarda yazıcılar ve fakslar klasorune sağ tıkladığımda taramayı başlat diye bir seçenek var. Bunun başka bir püf noktası var ama bulamadım. İnşallah bir bilen çıkar ve cevap yazar.

Gönderildi : 23/05/2013 12:06

Paylaş: