Forum

AD GPO ile User Log...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD GPO ile User Logon

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@ramazanagca)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Değerli Arkadaşlar

AD tarafında bir kullanıcının GPO ile PC'lere logon olmasını engellemek istiyorum.  Ancak farklı bir user (GPO logon engeli olmayan) ile açılmış PC'deki Internet Explorer'ı kendi userı (Domain logon engelli user) ile oturum açmasını sağlabilirmiyim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/02/2013 15:33

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Neden böyle birşey yapmak istiyorsunuz? Durumu anlatırsanız belki alternatif bir durumda önerebiliriz?

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 08/02/2013 16:29

(@ramazanagca)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Domain'de PC'lerde ortak kullanılan user'lar var ve yeni açacağım user'ların domainde PC'lere logon olmasını istemiyorum. Ortak user ile logon olunmuş PC'deki Internet explorer'da açılacak olan Sharepoint sayfasını yeni açtığım user lar  farklı oturum aç ile Sharepoint sayfasına girsin istiyoruz. 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 08/02/2013 16:35

(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member

şu an önümde AD yok tam tarif edemeyeceğim ama, AD users and computers'te kullanıcının özelliklerine girin, oturum açabileceği saatleri ve bilgisayarları ayarlayabileceğiniz bir sekme vardı. sanırımişinizi görür

Gönderildi : 08/02/2013 17:33

(@ramazanagca)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Domain'de PC'lerde ortak kullanılan user'lar var ve yeni açacağım user'ların domainde PC'lere logon olmasını istemiyorum. Ortak user ile logon olunmuş PC'deki Internet explorer'da açılacak olan Sharepoint sayfasını yeni açtığım user lar  farklı oturum aç ile Sharepoint sayfasına girsin istiyoruz. 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 08/02/2013 19:08

Paylaş: