Forum

Win8 Pro 32bit Upta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win8 Pro 32bit Uptade İle Kurulu Bilgisayara USB'den Win7 Ultimate 64bit kurulumu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
320 Görüntüleme
(@HalilULU)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Gigabyte GA-990XA-UD3 Anakart

Kitapçığındaki açıklama:

Hard Disk Boot Priority
Specifies the sequence of loading the operating system from the installed hard drives. Use the up or
down arrow key to select a hard drive, then press the plus key <+> (or <PageUp>) or the minus key <-> (or
<PageDown>) to move it up or down on the list. Press <Esc> to exit this menu when finished.

EFI CD/DVD Boot Option
Set this item to EFIif you want to install the operating system to a hard drive larger than 2.2 TB. Make
sure the operating system to be installed supports booting from a GPT partition, such as Windows 7 64-bit and Windows Server 2003 64-bit. Autolets the BIOS automatically configure this setting depending on the hard drive you install. (Default: Auto)

First/Second/Third Boot Device
Specifies the boot order from the available devices. Use the up or down arrow key to select a device and
press <Enter> to accept. Options are: LS120, Hard Disk, CDROM, USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM,
USB-HDD, Legacy LAN, Disabled.

Win7 Ultimate 32bit kurulu bilgisayarıma lisanslı aldığım Win8 Pro Uptade DVD sinden Win8 Pro 32bit kurdum.
8GB lık ram in yarısını gördüğü için Win8 Pro 64bit sürümünü kurabilmem için Win7 ultimate 64bit sürümünü USB'den kurabilmek için
aşağıdaki uygulamaları yaptım fakat başarılı olamadım.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkür ederim.

Benim Uygulamalarım:

Hard Disk Boot Priority                :Kingston USB Flash Diskimi seçiyorum.

EFI CD/DVD Boot Option             :Auto seçili bırakıyorum.

First/Second/Third Boot Device    :Sırasıyla
                 USB-HDD,  
                 USB-FDD,
                 USB-ZIP,
                 USB-CDROM,
                 Disabled seçip denedim ve hepsinde hata (error) mesajı aldım.Sizin de fikrinizi almak istiyorum.

Gönderildi : 01/02/2013 03:42

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

"Hard Disk Boot Priority :Kingston USB Flash Diskimi seçiyorum." demişsiniz, bu bölümde sizin bilgisayarınızada bulunan Harddisk seçili olması gerekiyor,

Boot Device sıralaması doğru, Sadece elinizdeki USB flash belleğin boot edilebilir olması gerekiyor, bunun için ise

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

verdiğim linkteki programı kullanmanızı tavsiye ederim.

Bildiğim kadarıyla 32 bitlik Pro key ile 64 Bit Pro kurabiliyorsunuz, bence bunu deneyin, elinizde lisans varken kullanmış olursunuz.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 01/02/2013 11:56

(@HalilULU)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

"Hard Disk Boot Priority :Kingston USB Flash Diskimi seçiyorum." demişsiniz, bu bölümde sizin bilgisayarınızada bulunan Harddisk seçili olması gerekiyor,

Boot Device sıralaması doğru, Sadece elinizdeki USB flash belleğin boot edilebilir olması gerekiyor, bunun için ise

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

verdiğim linkteki programı kullanmanızı tavsiye ederim.

Bildiğim kadarıyla 32 bitlik Pro key ile 64 Bit Pro kurabiliyorsunuz, bence bunu deneyin, elinizde lisans varken kullanmış olursunuz.

İyi Çalışmalar

Merhaba,

win8 Pro Update 32bit versiyon yüklü bilgisayara win8 Pro Update 64bit kurulumuna izini vermiyor,daha önce denedim.Benim bu uzun yola çıkmamın

nedeni de zaten bu.Önce Win7 Ultimate 64bit ISO dosyasını sizin önerdiğiniz Windows7-USB-DVD-tool aracını kullanarak flash diskime extract ettim.

Yukarıda bahsettiğim denemeleri ondan sonra yaptım ve sonuç olumsuz çıktı.İlginize teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/02/2013 13:55

Paylaş: