Forum

Windows 8 X64 Hyper...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8 X64 Hyper-V Virtual Ethernet Adapter

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@HakanUSTUN)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sanallaştırmayamı yazayım burayamı yazayım tam karar veremedim ama windows 8 pro da enteresan bir problemim var

ethernet kartina paket filtre eden özel bir service kurmam gerekiyor fakat benim sürücüler şu şekilde

Realtek PCIe GBE Family Controller(ethernet)

Realtek PCIe GBE Family Controller Virtual Switch   (Hyper-V Virtual Ethernet Adapter) 

ikiside enable olursa bağlantı sağlanabiliyor şimdi sürücüyü kurunca ikisinede kurmak kaldırınca ikisindende kaldırmak gerekiyor yoksa çalışmıyor

ayrıca birini disable edince ethernet çalışmıyor  bridge moddan çıkarayım yola ötekiyle devam edeyim gibi bir durumda yok sonuç olarak ethernete bu sürücüyü kuramadım 

fakat wireless bridge moddan çıkabiliryosunuz ve artik Hype-V Virtual Ethernet Adapterden bağımsız olarak Bağlanabiliyor

ayrıca   (Hyper-V Virtual Ethernet Adapter)  sürücüsü bana lazim çünkü makinada  windows mobile emulator var ona yazılım geliştiriyorum dolayısıyla bridge moddan çıkarmakda işime gelmiyor 

Hyper-V Virtual Ethernet Adapter ile ethernet sürücülerinden kaldırıp kendi halinde çalışmasını nasıl sağlarım ?

Gönderildi : 30/01/2013 19:35

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

External network kullanacaksanız ve fiziksel NIC 'iniz wireles ise bridge mod kullanmanız zorunludur.

Test ortamı için Private network denermisiniz.

Gönderildi : 23/02/2013 03:02

Paylaş: