Forum

Windows7 açılı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 açılırken recovery menüsüne girmeyi engelleme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
481 Görüntüleme
(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Bir projede kullandığım windows 7 bilgisayarlar var. elektrik kesintisi olduğunda cihazlar kapanıp otomatik açılıyor. fakat bilgisayar açılırken elektrik kesilip tekrar geldiğinde bilgisayarlar sorun var diye recovery menüsüne giriyor .cihazlar otomatik açılmadığı için problem yaşıyorum.cihazlara her seferinde klavye bağlayıp müdahalede etmem gerekiyor.daha önce windows xp kullanıyordum böyle bir sorun yoktu. acaba windows7 de recovery i kapatabilirmiyiz.?

Gönderildi : 21/01/2013 00:34

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Merhabalar

Bir projede kullandığım windows 7 bilgisayarlar var. elektrik kesintisi olduğunda cihazlar kapanıp otomatik açılıyor. fakat bilgisayar açılırken elektrik kesilip tekrar geldiğinde bilgisayarlar sorun var diye recovery menüsüne giriyor .cihazlar otomatik açılmadığı için problem yaşıyorum.cihazlara her seferinde klavye bağlayıp müdahalede etmem gerekiyor.daha önce windows xp kullanıyordum böyle bir sorun yoktu. acaba windows7 de recovery i kapatabilirmiyiz.?

Başlat > Çalıştır > Cmd ( Yönetici modunda çalıştır - UAC kapalı olacak )

Recovery Kapatma komutu: bcdedit /set {current} bootstatuspolicy ignoreallfailures

Recovery Açma Komutu: bcdedit /set {current} bootstatuspolicy displayallfailures

Kolay gelsin...

Gönderildi : 21/01/2013 10:43

(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Serkan bey,

yazdığınız komutlar işimi gördü. recovery e girmekten kurtuldum. yardımınız için çok teşekkür ederim. 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 22/01/2013 03:15

Paylaş: