Forum

Görev Zamanlay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Görev Zamanlayıcı da (Scheduled Task) tanımlanan Schedule çalışmıyor.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,998 Görüntüleme
(@IrfanYILDIRIM)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar

Domain client olan Windows 7 (Ultimate) makinede Mysql yedeği almak için ufak bir batch file hazırladım. Script içeriği aşağıdadır.

@echo off
set user=root
set mysqlpass=1
set tarih=%date:~6,8%-%date:~3,2%-%date:~0,2%

mysqldump.lnk -u%user% -p%mysqlpass% side > sideDump%tarih%.sql

Bunu .bat olarak Görev Zamanlayıcı da ilgili Scheduled'e Görev oluşturdum. Ama zamanı gelince DOS ekranı açılıp kapanıyor ve yedek dosyasını oluşturmuyor ve yedeği almıyor.(batch file tıklayınca yedeği alıyor.) Görev Zamanlayıcının batch file çalıştırmadığını düşünerek bu batch file .exe ye çevirdim (Bat_To_Exe_Converter programı ile) Oluşan .exe dosyasını da çalıştırdığımda da yedeği alıyor ama Görev Zamanlayıcıda bunuda gösterince otomatik olarak çalıştırmasına rağmen yedeği almıyor. Bu konuda daha başka neler yapabilirim. Sorun sizce nerededir.

Herkese Kolay Gelsin

Gönderildi : 03/01/2013 20:32

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Tıklama ile çalıştığını söylemeniz üzerinden gidiyorum. Default Path'ler ile ilgili olabilir. Konumları Path ile tanımlayarak deneyin. Oraya bir Pause ekleyerek deneyebilirsiniz. Çalışıyorsa bir wait uygulayabilirsiniz. Görev zamanlayıcı hizmeti stabil çalışıyorsa .bat'ları problemsiz çalıştırabiliyor .exe oluşturmanıza gerek yok yani. Yada oluşturduğunuz .bat'ı start ile çağırarak deneyin. Bunlar ile çözebiliyor olmanız lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/01/2013 21:14

(@IrfanYILDIRIM)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Hocam PATH tanımlayınca sorunsuz şekilde çalıştı. Teşekkürler cevabınız için

Kolay Gelsin

Gönderildi : 04/01/2013 11:42

(@SacitSahin)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhabalar

Kolay Gelsin

Üzerinden çok zaman geçmiş ama, Server 2008 İşletim sistemi Mysql 5.1 sürüm için

PATH tanımlama işleminin nasıl gerçekleştirildiğini anlatabilir misiniz?

Gönderildi : 02/12/2016 11:49

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar

Kolay Gelsin

Üzerinden çok zaman geçmiş ama, Server 2008 İşletim sistemi Mysql 5.1 sürüm için

mysql.exe yazmak yerine c:\ilgiliklasor\mysql.exe  seklinde batch içerisinde path kullanabilirsiniz. Veya sistem değişkenlerindeki path kısmına mysql kaslorunun kurulu oldugu yolu ekleyebilirsiniz

iyi çalışmalar

Gönderildi : 02/12/2016 14:33

(@SacitSahin)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhabalar

Kolay Gelsin

mysql.exe yazmak yerine c:\ilgiliklasor\mysql.exe  seklinde batch içerisinde path kullanabilirsiniz. Veya sistem değişkenlerindeki path kısmına mysql kaslorunun kurulu oldugu yolu ekleyebilirsiniz

iyi çalışmalar

Anladım, çok teşekkürler...

Gönderildi : 05/12/2016 12:35

Paylaş: