Forum

Yazıcı paylaşım, &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı paylaşım, öneri

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@DenizCaliskan)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Çalıştığım kurumda labaratuvardan hastaların sonuçları çıktığı zaman yazdır dediklerinde, acil polikliniğindeki yazıcıdan çıkması istenmekteydi. 

Acil polikliniğindeki yazıcıyı paylaşıma açtım, daha sonra labaratuvardaki 2 adet xp pro kurulu client üzerinden, acildeki bu paylaşıma açılan yazıcıyı ağ yazıcısı olarak ekledim. Sıradan durumlarda sorun yok ancak yoğunluk olduğunda iki client aynı anda yazdır dediğinde yazdırma işlemi kuyrukta takılıp kalmaktadır. Bu durumun yaşanmaması için ne gibi bir çözüm bulabilirim?

İyi çalışmalar

Gönderildi : 10/12/2012 00:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Eğer yoğun çıktılar varsa üzerinde jetdirect yani network üzerinden yazdırma desteği olan bir printer kullanaiblirsiniz. Günümüzde bunlar pek pahalı cihazlar değiller. Ayrıca bilgisayarın açık kalması sürekli çalışması gerekmez.Ağınıza dahil edip bir ip vermeniz yeterli.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/12/2012 01:20

(@DenizCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bazı yazıcıların üzerinde ethernet girişi var, jetdirect dediğiniz bu tür bir yazıcımı oluyor?

Gönderildi : 10/12/2012 03:46

(@CemalettinGezer)
Gönderiler: 37
Trusted Member

Ethernet girişleri var ise yazıcılara birer ip atayıp ip tabanlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Benim kurumda yazıcıları tamamı ip tabanlı çalışıyor hiç sorun yaşamıyorum.Yzıcıların modellerini yazarsanız size yardımcı olabilirim.

Şayet yazıcıların CD leri var ise bilgisayara kurulum yaparken size nasıl kurulum yapmak istediğinizi soracaktır. Yazıcıların panelinden ipleri girerseniz olayın %80 i tamam gibi. Takılırsanız yazın yardımcı olayım...

Gönderildi : 10/12/2012 22:29

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba

Bazı yazıcıların üzerinde ethernet girişi var, jetdirect dediğiniz bu tür bir yazıcımı oluyor?

Merhaba,
Evet Cem bey gerekli açıklamayı yapmış üretici firmanın bu cihazlarla ilgili yazılımları olur sayfalarında indirip kurulumu rahatça yapabiliriniz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/12/2012 00:17

(@DenizCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/12/2012 01:06

(@www-rizasahan-com)
_

Biz teşekkür ederiz. Saygılarımla.

Gönderildi : 11/12/2012 01:19

Paylaş: