Forum

yazıcı ayarları

Bildirimler
Hepsini Temizle

yazıcı ayarları

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bir pc ye bir yazıcı tanımlı ve pc w7 çalışıyor. w7 den yazıcı ayarlarından yazıcıdan cıkan barkod için bazı ozel ayarlar yapılmış kağıt boyutu vs için. şimdi bu printere bir pc daha bağlayacağız. paylaşım olmadan direk network uzeirnden kurulacak . ilk kurulan w7 uzerinde printer ayarlarındaki yapılan değişiklikleri yeni kurulumdaki pc ye aktarabiliyormuyuz.

Gönderildi : 27/11/2012 15:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Printer üzerinde yapılan kağıt ayarı, baskı kalitesi gibi ayarlar kullanıcı bilgisayarında yapılan ayarlardır. Anladığım kadarı ile ortak bir yazıcıyı siz farklı bilgisyara kurup aynı şekilde kullanacaksınız. Bu durumda yazıcı üzerinden özel bir tanımlama yapılmıyorsa windows aygıtlar yazıcılar kısmından aynı ayaları yapmalısınız. Printer özelliğinde bazı modellerde ayarı export edebiliyorsunuz. Bu şekilde ayar var ise export import yapabilirsiniz. Bu ayar yoksa eğer manuel diğer taraftaki gibi ayarları yapmalısınız.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/12/2012 01:31

Paylaş: