Forum

Windows 7 64Bit Kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 64Bit Kurulum Esnasında Yaşadığım Sorun

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@emreoktay)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce sorunsuz bir şekilde kurduğum 64Bit Win7'yi şuan kurarken sıkıntı yaşıyorum. 

Starting Windows ekranında takılıp kalıyor cihaz.

Memtest ile ramleri test ettim sıkıntı yok. HDTune ile diskleri test ettim sıkıntı yok. Bios güncelledim. DVD'yi 3 farklı hızda 2 farklı sürücü'den ve 2 farklı iso'dan yazdırdım fakat yine çözüm bulamadım. Donanımda sıkıntı var diyeceğim fakat XP kurabildim.  

Daha önce böyle bir sorunla karşılaştığımda DVD'yi düşük hızda yazıp aşıyordum fakat bu sefer çözüm olmadı. 

Asus M2N

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11 GHZ
6 GB DDR2 800MHZ Bellek

İyi günler. 

Gönderildi : 19/11/2012 13:13

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Sürücü problemi gibi duruyor.Güvenli modda başlatıp msconfig yazıp seçmeli başlangıçın altındakilerin işaretlerini temizlermisin ? Sonra hizmetler kısmına gelip Tüm Microsoft Hizmetlerini gizleyi işaretleyip çıkan her sonucun işaretini kaldırırmısın ? Bunları yaptıktan  sonra tekrardan başlatıp normal modda açılıyormu bakarmısın ? Olmazsa biosdan tüm floppy,usbleri iptal edip klavye-mouse usb ise onlarıda çıkartıp açılıyormu diye kontrol edermisin ?

Gönderildi : 19/11/2012 14:09

(@emreoktay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herhangi bir işletim sistemi kurulu değil. Diski biçimledim. FloppyDrive kapalı. USB sürücüleri çıkarmıştım zaten. Sadece klavye bağlı PS2.

Ek olarak,

Farklı bir disk ile denedim. Sonuç aynı. Disk sıfır'dı. 

Gönderildi : 19/11/2012 15:46

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Başka bir bilgisayarda diske windows 7 kur,sürücüleri kurma.Sonra harddiski geri tak kuramadığın bilgisayara,standart işlemlerini yap.Anakarttan kaynaklanan bir problem olabilir çünkü ya aynı anakart yada çok yakın bir seri anakartı evde kullanıyorum.Tam modelini bilmediğim için senin anakartın ilk m2n lerdense windows 7 64 bit desteği yok.Vista 64bit desteği var,sorun yaşatabiliyor.Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/11/2012 16:07

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Bilgisayarınıza 32 bit Win 7 kurmayı denedinizmi ve Fdisk yaparak disk biçimlendirdikten sonrada kurulum yapmanızla sorun çözülebilir. Birde hazır aklıma gelmişken elinizde usb bellekle sisteminizi kurmanızda sorununuzun çözülmesine yardımcı olabilir. USB DVD Tool u buradan indirebilirsiniz.

Kolay Gelsin 

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 21/11/2012 01:58

(@emreoktay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

32Bit Win7'de starting windows ekranını geçiyor fakat siyah ekranda takılıyor kalıyor. Daha önce kurmuştum 32 ve 64. Sıkıntı yaşamamıştım. Memtest sorun yok demesine rağmen ben sorunun ramlerden oldugunu düşünüyorum. Deneyip sonucu yazarım arkadaşlar.

Gönderildi : 21/11/2012 14:35

Paylaş: