Forum

Harici Harddisk Pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Harici Harddisk Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@UgurMuhammed)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim bir hatam filan olursa kusura bakmayın

Problemim aslında çok basit pc harddiski görüyor bağlanmada sorun yok ama içine bişey atamıyorum yüklenirken donuyo kalıyo ayrıca hiç bişe yapmasam bile pc de takılı kaldığı süre içinde bilgisayarıda kasıyor.

Dedilerki format at düzelir attım gene düzelmedi komşunun pc sinde denedim hiç bi problem yok çok güzel çalışıyo ama benim pc de çalışmıyo servise gönderdim harddisk sağlam deyip geri gönderdiler.

Lütfen yardımcı olun 

Gönderildi : 25/10/2012 19:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

yazdıklarından sorunun senin pc olduğu açıkça belli 

1.pc eskimi yenimi

2.Bilgisayarının diski b.sectörlü olabilir

2.ramde veya anakartta sorun olabilir yüksek kapasiteli aktarımları sorun olduğu için sorun yaratıyordur

kısacası sorun senin pc donanımında  

Gönderildi : 25/10/2012 20:12

(@UgurMuhammed)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Yanıtın için çok teşekkür ederim pc çok eski değil 2-3 sene önce aldım daha önce çalıştırıyordu birden bire başladı bu hata şu ikinci şıkkı biraz daha açarmısın

Gönderildi : 25/10/2012 22:13

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bilgisayarına takılı bulunan diskinin okuma kafasının bilgilerinin bulunduğu manyetik plakaya darbe sarsıntı v.b nedenlerden plaka üstünde fiziksel hasarlar oluşur ve bunun çaresi yok o kısma veri yazamadığın ve okuma kafasının o kısmı okumakla uğraştığı için buda diskin performansını ciddi anlamda etkiler bazen takılmalar geç işlem yapması filan 

internette bad sector yazarsan nedemek istediğimi anlarsın  

Gönderildi : 25/10/2012 23:00

Paylaş: