Forum

Bitlocker ile şifre...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bitlocker ile şifrelenmiş disk partition recovery hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@serkankuscu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar win7 de 2. hdd nin bir bölümü bitlocker ile şifrelenmişti nedenini sormayın ; bir şekilde verilerin olduğu bölüm silindi kaybolan şifrelenmiş bu bölümü nasıl kurtara bilirim. ilgili formlardaki bir çok olasılığı denedim Acronis Disk Director ,Active@ Partition Recovery  vs vs bir sonuç alamadım .önerisi olan var mı ??

Gönderildi : 20/10/2012 01:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bölüm silindi derken D bölümü yok artık diyorsunuz değil mi ? Peki elinizde bitlocker recovery key var mı ? bu yok ise verileri kurtarma şansınız yoktur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/10/2012 13:36

(@serkankuscu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam D bölümü dediğim gibi yanlışlık ile sildim Konsolda siline bölüm gözüküyor benim sıkıntım verileri recovery etmek ,Tabiki elimde bitlocker keyi mevcut , diskinternals efs recovery 1.5 denedim,Acronis Disk Director Suite denedim ama silinen bölümü kurtaramadım daha

Gönderildi : 22/10/2012 18:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Anladım öncelikle silinen dizini kurtarman gerekli ki sonrasında Bitlocker kurtarmaya geçebilirsin.

Partition silinmelerine karşı aşağıdaki yazılımı deneyebilirsin ancak bitclker ile şifrelenmiş bir bölümü hiç kurtarmamıştım ondan işe yarar mı bilmiyorum açıkcası

http://www.partition-recovery.com/download.htm

http://www.partition-tool.com/partition-recovery-wizard/recover-lost-partition.htm

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2012 12:42

Paylaş: