WİNDOWS 7 TERMİNAL ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

WİNDOWS 7 TERMİNAL SERVER PROBLEMİ  

  RSS
SELÇUK TEZCANN
(@SELCUKTEZCANN)
Üye

 Merhaba , bir şirkette win7 prof.yüklü bir makina server olarak kullanılıyor.bu şirkein deposundan bu server a remote desktop aracılığı ile bağlanılıp depodan server üzerindeki muhasebe programı çalıştırılmak ve depoya çıktı alınmak isteniyor.Terminal server olarak kullanılan depo daki makina remote desktop aracılığı ile servera bağlanıyor.Fakat bir türlü depo üzerindeki yazıcıyı görmüyor.Depo bilgisayarı severa ping atabiliyor.Fakat server depo bilgisayarına ping atmıyor.Başka ne gibi ayarlar yapılamsı gerekiyor.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Alıntı
Gönderildi : 14/10/2012 04:53
Evren Banger
(@evrenbanger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Depo daki pc de windows firewall açık olabilir.

Yazıcıyı RDP ile bağlanırken bağlamak istiyorsanız RDP verisyonuna bakın son versiyon olsun birde RDP ayarlarından Local Resources (Yerel Kaynaklar) dan printers (yazıcılar) seçili olması lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/10/2012 06:14
SELÇUK TEZCANN
(@SELCUKTEZCANN)
Üye

Söylediğiniz bütün ayarları yaptım.Birde firewall olarak windows güvenlik duvarı birde eset smart security güvenlik duvarı var.ikisinide devre dış bıraktım fakat ene başarıszı oldum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/10/2012 14:50
SELÇUK TEZCANN
(@SELCUKTEZCANN)
Üye

Yalnız şimdi aklıma geldi şunu yapmadım.3389 terminal server portnu sadece server bilgisayara bağlı modemde açtım.Depo bilgisayarına baağlı modemde açmadım. o etkilermi bilmmiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/10/2012 15:03
Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

sunucu üzerinde depo bilgisayarına bağlı yazıcının sürücüsü yoksa (genelde nokta vuruşlularda yaşanabiliyor) event log altında terminal services printer ile ilgili hatalar görüyorsanız, yazıcının sürücüsünü print server içine eklemelisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/10/2012 16:11
Paylaş: