Forum

Internet problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Internet problemi

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.Xp pro yüklü makinamda networke erişiyorum fakat hiç bir şekilde internete çıkamıyorum.ipleri otomatik almadığı için manual veriyorum.dns lerde doğru.yandaki pc erişiyor aynı ayarlarla ama bu çıkmıyor.Ethernet kartını yeniden tanıttım.sistem restore yapmak istemiyorum.kabloyuda değiştirdim.yinede olmadı.yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 07/08/2008 23:40

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

IP almıyor derken IP yi neresi dağıtıyor?

Gönderildi : 08/08/2008 00:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,

internet explorer u uninstall ettiniz mi ??

6.0  kullanıyorsanız start > run > appwiz.cpl >  add remove windows components >  buradan internet explorer u bularak ynındaki  tiki kaldıın ve next leyin

aynı yerden  yanındaki tiki atarak yeniden kurun

ek olarak sp durumunu kontrol edin

Gönderildi : 08/08/2008 00:40

(@serdaraslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ipyi modemden alıyor.

Gönderildi : 08/08/2008 12:27

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Hayır demek istediğim IP yi otomatik almıyor demişsiniz. Ortamda DHCP mi var da pc otomatik almıyor?

Gönderildi : 08/08/2008 12:45

(@doganuzun)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Yandaki makineyi notwork dan çıkartıp onun internete çıktığı ip yi vermeyi denediniz mi.

Doğan UZUN

Gönderildi : 08/08/2008 12:55

(@serdaraslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

5 bilgisayarımız var.2 si otomatik ip alıyor modemin DHCP sinden diğerlerinin iplerini programlara erişimi ip ile yaptığımızdan manuel olarak verdik.hepsi sorunsuz çalşıyor.bu pcde networke erişiyor ama internet yok.

Gönderildi : 08/08/2008 13:22

(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Arkadaşında dediği gibi Ip adresi almıyor demişsin. bence ethernet  kartında sorun var. yeni bir ethernet kartla denemeni tavsiye ederim...

Gönderildi : 08/08/2008 13:23

(@serdaraslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet aynı ipyi vererek denedim.

Gönderildi : 08/08/2008 13:34

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Şimdi konuyu baştan alıp toparlamaya çalışırsak; ilk attığınız postta ip almıyor diye bir ibare kullanmışsınız ve daha sonraki postlarınızda ortamda bir DHCP olduğundan bahsetmişsiniz. PC DHCP den otomatik IP almıyorsa bunun üzerine yoğunlaşmak gerekir diye düşünüyorum.

IP yi otomatiğe alıp şunları sırası ile kontrol edermisiniz:

1. PC nin kablosunu sağlıklı çalıştığına emin olduğunuz bir kablo ile değiştirin başarı sağlayamazsanız
  2. PC nin ethernet kartını değiştirin başarı sağlayamazsanız
  3. Modemden DHCP deki başlangıç ve son ip aralığını kontrol edin başarı sağlayamazsanız
  4. Modem üzerindeki Firewall ı kontrol ediniz.

Gönderildi : 08/08/2008 13:47

Paylaş: