Forum

windows 7 kurulum h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 7 kurulum hatası

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@isadost)
Gönderiler: 63
Estimable Member
Konu başlatıcı

win 7 kurulumunda en son kısmı olan yükleme tamamlandı hata mesajı veriyor tekrara yüklememi istiyor.bende aynı şekilde yaptım ama yine  aynı hata yardımlarınıza başvuruyorum

Gönderildi : 02/10/2012 19:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu bir sanal makina mı? ORtam ve hatanın tamamı konusunda bilgi verebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/10/2012 20:05

(@isadost)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sanal değil .hata resimdeki yükleme tamamlandı kısmında oluşuyor yükleme tamamlanamadıı bilgisyarı yeniden başlatın ve tekrar yükleme yapın diyor.tamam dedimdiğde tekrar yükleme işlemi yapılıyor herşey tekrar başlayıp gene aynı yerde hata veriyor böylece kısır bir döngü oluştu.

Gönderildi : 02/10/2012 20:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Kurulum tamamlanınca bilgisayar yeniden başlar bu sırada tekrar dvd üzerinden boot etmeye başlar ve bir tuşa basmanızı ister bu sırada tuşa basıyor musunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/10/2012 20:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Upgrade yapmıyorsunuz değil mi temiz kurulum yapıyorsunuz. Geçen ki cihaz değil demi bu.
Chkdisk ile diski kontrol edin, bölümler de hata var mı bakın. Her kurulum demesinde disk bölümlerini silerek başlıyorsunuz değil mi. Bellek testi de yapmak faydaya olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/10/2012 21:55

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Upgrade yapmıyorsunuz değil mi temiz kurulum yapıyorsunuz. Geçen ki cihaz değil demi bu.

ilahi çok güldüm bu lafa 🙂 öyle bütünleşmişiz ki forumda herkez bir birini tanır olmuş 🙂 

farklı bir cd ile kurulum yapmayı denediniz mi ?

Gönderildi : 03/10/2012 00:25

(@isadost)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hayır kendisi iki üç defa reset atıyor herhangi bir tuşa basmıyorum.ama tamam lanamadı hatası veriyor tekrar yüklemeyi deneyin diyor

Gönderildi : 03/10/2012 12:04

(@isadost)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Chkdisk ile diski kontrol edin, bölümler de hata var mı bakın. Her kurulum demesinde disk bölümlerini silerek başlıyorsunuz değil mi. Bellek testi de yapmak faydaya olabilir.

geçen ki değil o xpydi:).dedikleriinizin hepsini yaptım zati . 

Gönderildi : 03/10/2012 12:15

(@isadost)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilahi çok güldüm bu lafa 🙂 öyle bütünleşmişiz ki forumda herkez bir birini tanır olmuş 🙂 

farklı bir cd ile kurulum yapmayı denediniz mi ?

elimde iki cd var onlarla denedim.maşallah forum da herkes paylaşımı seviyor ve kaynaşma oluyor:) 

Gönderildi : 03/10/2012 12:23

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba sorun donanımsal gibi duruyor farklı bir HDD ile kurulum yapmayı denediniz mi?

Gönderildi : 03/10/2012 13:21

(@isadost)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba sorun donanımsal gibi duruyor farklı bir HDD ile kurulum yapmayı denediniz mi?

bend öyle düşünüyorum ama bajkalım denemeye devam ediyorum

Gönderildi : 03/10/2012 13:23

(@Atillailhan)
Gönderiler: 116
Estimable Member

error! missing message!

Gönderildi : 03/10/2012 13:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Eyvallah Davut hocam 🙂 samimi takılmak iyidir 😛

O zaman kardeşimize test yöntemlerini söyleyelim. Disk'i söküp başka bir cihaza bağlayın HD Tune ile bozuk alan ve SMART bilgisi kontrolü yapın. Çok kırmızı görürseniz o disk iflah olmaz demektir. Net den memtest iso'su indirip boot ederek bellek testi yapın. Live vs cd'ler ile açıp SuperPI ile temel bir benchmark gözlemleyin. Şimdilik akla gelen bunlar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2012 21:28

Paylaş: