Forum

xp sp3 yamasıyla il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp sp3 yamasıyla ilgili sorun

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@isadost)
Gönderiler: 63
Estimable Member
Konu başlatıcı

xp sp3 yamasını yükledikten sonra bilgisayar açoılış bölümünde takılı kalıyor erişeme izin vermiyor(windows xp simgesiyle kalıyor).chkdsk yapa yapa bir hal oldum yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 28/09/2012 19:26

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Windows profili bozuluyor olabilir.
http://support.microsoft.com/kb/811151/tr
Sanırım yeni kurulan sistem de yaşamıyorsunuz bunu, daha önce kurulan, kullanılan sistemde mi yaşıyorsunuz. Temiz kurulu sistemde CD, SP paketleriniz problemli, add-on'lu değilse bunları yaşamamanız lazım. Güvenli kip te açabiliyor musunuz, yeni profiller oluşturarak deneme yapabilirsiniz.
Kullanılan sistemde yaşıyorsanız probleme sebep olan birçok register kaydı vardır mutlaka.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2012 20:39

(@isadost)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows profili bozuluyor olabilir.
http://support.microsoft.com/kb/811151/tr
Sanırım yeni kurulan sistem de yaşamıyorsunuz bunu, daha önce kurulan, kullanılan sistemde mi yaşıyorsunuz. Temiz kurulu sistemde CD, SP paketleriniz problemli, add-on'lu değilse bunları yaşamamanız lazım. Güvenli kip te açabiliyor musunuz, yeni profiller oluşturarak deneme yapabilirsiniz.
Kullanılan sistemde yaşıyorsanız probleme sebep olan birçok register kaydı vardır mutlaka.

evet yeni kurulan bir sp3 değil güvenli modda açabiliyorum ama diğer şekilde açamıyorum xp resmi ve zaman imleci ekranda kalıyor ctrl+al+delete kısmına bir türlü geçmiyor.hocam iki gündür uğraşıyorum yardımcı olabilir misiniz

Gönderildi : 29/09/2012 12:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Verdiğim link'te kileri uyguladınız mı. Güvenli kip de yeni bir yönetici kullanıcısı açarak deneyin. Gerekirse şuan ki kullanıcıyı disable edin. Başarılı bir şekilde logon olabilirsiniz belki. Gerçekleştiremezseniz kayıt noktasından geri dönerek tekrar update yapmaya çalışın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2012 21:43

(@isadost)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Verdiğim link'te kileri uyguladınız mı. Güvenli kip de yeni bir yönetici kullanıcısı açarak deneyin. Gerekirse şuan ki kullanıcıyı disable edin. Başarılı bir şekilde logon olabilirsiniz belki. Gerçekleştiremezseniz kayıt noktasından geri dönerek tekrar update yapmaya çalışın.

sizn söylediğinizi yapamadım ama bir süre önce alınmış imajını tekrar yükledik sorun ortadan kalktı.ibrahim hocam ilginiz için teşekkürler 

Gönderildi : 01/10/2012 19:25

Paylaş: