Forum

Bir bilgisayaa 2 mo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir bilgisayaa 2 monitör bağlama

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,547 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Hp 7200 Em ürünüm var ve bu bilgisayarda bir tane slot var. bunda da ekran kartı var. on board ekran kart yok. bunun haricinde

2. bir takılacak slot yok. Var olan ekran kartım AMD RADEON HD 6450. Bu ekran kartının 2 çıkışı var. HDMI VE DVI

Şu an DVI kullanıyorum. Yapmak istediğim Hdmı dan dvı çeviren kablo alıp bu ekran kartı ile bir bilgisayardan 2 mon,töre görüntü verme

2 ekran kartı takamıyorum çümkü ekran kartı tacak slot yok 

Gönderildi : 26/09/2012 16:38

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

HDMI - DVI çevirici ile görüntü alamıyormusunuz yoksa kabloyumu arıyorsunuz? 

http://www.vatanbilgisayar.com/baglanti-cihazlari-ve-ceviriciler/digitus-ab-556-dvi---hdmi-donusturucu/productdetails.aspx?I_ID=37476

Eğer görüntü alamıyorsanız üzerindeki kartı çıkarıp dual bir ekran kartı takmanız gerekmektedir. 

Gönderildi : 26/09/2012 17:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hayır

ben ş anda vdı çıkış kullanıyorum. diyorumki hdmi çıkışınıda kullanırsam bir bilgisayardan 2 monitor görüntüsü olurmu 

Gönderildi : 26/09/2012 18:19

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Dönüştürücüyü alırsan olması lazım. Bendeki HP de hem vga hem dvi ı aynı anda 2 monitör olarak kullanabiliyorum.

Gönderildi : 26/09/2012 18:47

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

Evet istediğinizi yapabilirsiniz. Hdmi portunu bir çevirici ile convert edip 2 nci monitor bağladığınız da sürücü algılar. Ancak doğal bir çift monitör desteğine kavuşmuş olmuyorsunuz böyle kartlarla, birinci ekran da ki görüntünün clonu, uzatılmışı olabiliyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2012 19:27

Paylaş: