Forum

2 veya 3 farklı işt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 veya 3 farklı işteim sistemini bir diske kurma

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@sonereryigit)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar rahatsız ediyorum ama kusurma bakmayın yeni almış olduğum 2 tb diskimi 4`e böldüm hepsi dynamıc odu ama windows 7 yi kurduktan sonra kurmak istediğim diğer işletim sistemini kuramadım disk bölümlemeyide herhangi bir program kullanarak değilde normal sıfırdan kurulum yaparken disk genişlet diyerek yaptım açıkcası daha bölümlemeyi c-d olarak yaptım aynı anda iki işletim sistemi de kullandım ama şimdi nerede yannış yaptığımı anlayamadım yardımcı olursanız çok seviinirim kolay gelsin iyi çalışmalar

Gönderildi : 14/08/2012 17:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu şekilde farklı farklı kurmak yerine istediğiniz anda istediğiniz sistemi rahatça açabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir sistem olan sanallaştırma yoluna gitmeyi düşündünüz mü?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/08/2012 17:19

(@sonereryigit)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu şekilde farklı farklı kurmak yerine istediğiniz anda istediğiniz sistemi rahatça açabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir sistem olan sanallaştırma yoluna gitmeyi düşündünüz mü?
Hocam yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim sistemin birine 2008 r2 kurup içinde hyper v`yi çalıştırmak istiyorum daha önce wmvare kurup baya bi kurcalamıştım amacım C:de win7 D:data E:R2 F: yede sanalları kurup bir proje üzerinde çalışmak istiyorum ama disk bölümlemesinde bir yannışlık yaptım ama nerede yannış yaptığımı çözemedim yardımcı olur ve yol gösterirseniz sevinirim 

Gönderildi : 14/08/2012 18:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Mesela önce win7 kurun diski 500er gb olacak şekilde 4e bölün. Win7yi kurduktan sonra sonraki partitiona server 2008 r2 kurun ve bu şekilde ilerleyin ben bu şekilde kullanıyorum ve sorun yok. Şu anda işyerimde ve evde bu şekilde kullanıyorum. Bir nokta atlamış olabilirsiniz .Sakin kafa ile adımları bir daha gerçekleştirin. Bu işin yinede akılcıl yanı sanallaştırma illa direk hyper-v veya esx yapmanıza gerek yok. Windows7 bir makina üzerine vmware workstation, veya virtual box kurarak yine sanallaştırmayı yapabilirsiniz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/08/2012 18:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

İYi günler sistemleri kurmaya başlarken eskiden yeni doğru kurmalısınız yani 

windows xp

windows vista

windows 7

sebebi ise windows dos sistemden grafik sisteme geçiş yaptı ve bu nedenle eski sürümden yeni sürüme doğru kurulum yapa bilirsiniz

kolay gelsin 

Gönderildi : 14/08/2012 20:44

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

işletim sistemlerini dinamik diskler üzerine kurma şansınız yok. her nekadar 4 adet primary partition oluşturma şansınız varsa da windows 7 yüklenirken bir system reserved disk oluşturur. bu da primary disktir. yani 4-1 geriye 3 adet primary oluşturma şansınız var. 2tb diski disk management ile bölmeyin, sırayla işletim sistemlerini yüklerken partition yaratın.

Gönderildi : 15/08/2012 00:44

(@sonereryigit)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ilginize çok teşekkür ederim şimdi ben win 7 kurarken diğer partıtıonları oluştursam D-E-F diye Dyi boş bıraksam Eye 2008 R2 kursam F yede sanallarımı atsam yanlışmı yapmış olurum yada nasıl bir yol izlemeyelim kusurma bakmayın sizleride meşgul edip vaktinizi alıyorum

Gönderildi : 15/08/2012 01:07

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Bootit NG kurun, image alıp dönmekte daha kolay olur.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/04/19/boot-ng-nedir-kurulumu.aspx

Gönderildi : 15/08/2012 01:47

(@sonereryigit)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vakit ayırıp ilgilenen herkese çok teşekkür ederim Hakkınızı helal ediniz saygılarımla kolay gelsğin iyi çalışmalar

Gönderildi : 15/08/2012 13:21

Paylaş: