Forum

Windows 7 offline f...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 offline files kullanımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@ArtunARPA)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

W2K8R2 Server ve Win764 bit client mimarisinde bir yapı kullanıyorum

Kullanıcılarımın çoğu gezici olduğundan belgeleri, masaustu ve D:\XXXX isimli bir klasoru belirili aralıklarla yedeklemek istiyorum

Offline files kullanarak bu işi yapabileceğimi düşünüyorum ancak baktığım birçok makalede ağ üzerindeki ortak bir alanda olan dosyaların şirket dışından kullanımı ile ilgili bilgiler var.

Oysa ben tam tersini yani her pc ya da laptoptaki belirli klasorleri  \\Server\Profiles$\%username% gibi bir alana kopyalatmak  istiyorum. Xp'de ayarları bulabildim ancak windows 7 ayarları bulamadım.

Ya da bu iş için pratik ve ücretsiz bir çozum ne olabilir.Login Scriptleri ile bu işler yapılabilir mi ?

Tsk

Gönderildi : 20/07/2012 03:57

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Merhabalar Artun Bey,

Bahsettiğiniz verileri 3. party yazılımlar veya betik scriptleriyle yedeklemek mümkün; ancak gezici profil oluşturmayı denediniz mi?

Kullanıcı sayınız çok fazla değilse bu uygulama şekli sizin için daha pratik olabilir.

İlginizi çekerse  http://www.hakanuzuner.com/index.php/roaming-user-profiles-nasil-yapilandirilir.html  inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 20/07/2012 05:04

(@ArtunARPA)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Malesef roaming profiles benim işimi gormuyor.Ama microsoft'un SyncToy 2.1 isimli bir toolunu buldum.

Bu tool sanki işimi gorur gibi duruyor. Test edeceğim.. İlginiz için tsk ederim.

Gönderildi : 21/07/2012 21:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_7/archive/2010/05/15/windows-7-ve-windows-xp-offline-files-kullan-m.aspx  inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/07/2012 00:39

Paylaş: