Forum

SSID windows 7 y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSID windows 7 yükleme

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,059 Görüntüleme
(@ibrahimbas)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ben samsung ultrabook aldım üzerinde16 gb ssid mevcut orjinal halinde windows hdd de yüklü ben ssid yüklemek istedim ilk önce biostan usb hdd veya usb cd yi görmüyordu biraz ayar karıştırarak onu hallettik windows u ssid yüklerken yeniden başlatma olayında yeniden başladıktan sonra ssid üzerinden kurulum devam etmiyo ya yine usb ye girmek istiyo yada açılmıyo bios otomatik açılıyo biosun içinde de boot bölümünde bazı sürücülerin yanında ünlem ! işareti çıkmış ama biosta ssid görünmüyo yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 17/07/2012 11:03

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yok genel anlamda pc yi yaklaşık 15 20 gün bu şekilde kullandım windows hdd yüklü iken hiç bir sıkıntı yok zaten kurtarma bölümü de ssd da yüklüydü ben windowsu ssd ye yüklemek istiyorum yani doananımsal anlamda sıkıntı yok ancak formatlama bölümünde yüklemeler bittiğinde yeniden nbaşlatma kısmında ise yeniden başlayınca ssd den okuması lazımken pcyi ssd den okumuyo ya hdd den okuyacak yada usb hdd den okuyo sanırım biosla ilgili bi ayar olması gerekiyo ancak bulamadım

Gönderildi : 17/07/2012 18:57

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

fikri olan yok mu?

Gönderildi : 17/07/2012 22:27

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Acab çokmöu zor bi soru sordum ben yaw anlamadım 🙂

Gönderildi : 18/07/2012 13:23

(@m.eminarslantay)
Gönderiler: 152
Estimable Member

Acab çokmöu zor bi soru sordum ben yaw anlamadım 🙂

Yazdığın hiç anlaşılır birşeye benzemiyor benim anladığım ultrabook almışsın üstüne SSD disk taktın buna  windows 7 kurmak istiyorsun doğrumu 🙂

Gönderildi : 18/07/2012 19:00

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4284
Co-Helper

http://windows.microsoft.com/systemrequirements/
Min. gereksinimleri ilk önce karşılamıyor olabilirsiniz. İkincisi cihazda ki SSD'nin hangi amaçla orada olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Boot ortamı sunmuyorsa yapabileceğiniz birşey yok bunu bios yani alanı manage eden ortam belirler. Asli olarak hybrid deniyor bu SSD disk HDD performansını arttırmak için ultrabook'a yerleştirilmiş olabilir ki büyük ihtimal öyledir backup vs için böyle bir maliyete katlanılması mantıksızdır böyle bir alana ise sistem kuramazsınız. Zaten bu alan disk performansını arttırmak için MB controller tarafından yönetilir. Son olarak katı hal disk olarak satılanlar dışında her SSD'yi Win 7'de kullanamazsınız yada verim alamazsınız diyeyim trim vs gibi desteklerinin olması üzerinde ki kontrolcülerin buna uygun olması gereklidir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/07/2012 18:59

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Merhaba İbrahim Bey,

Öncelikle Bios'un ilk ekranında SSD'yi görüyor mu? Disk listesinde ismi geçiyorsa Boot menüsünden HDD Settings bölümünden disklerdeki önceliği ayarlayın. Bu ayarı yaptığınız halde sistem yine SSD üzerinden açılmıyorsa Storage Configuration ekranında sataların çalışma şeklini AHCI olarak değiştirin. Sorun çözülmediyse buraya yazarsanız.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 19/07/2012 20:07

Paylaş: