Forum

Generic Host Proces...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Generic Host Process For Win32 Services Hatası Alıyorum.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@YusufSEKBAN)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Yaklaşık olarak 20 adet windows xp s3 yüklü clientten generic host hatası alıyorum.Port kapanma yöntemi dışında zannedersem
(kido virüsü ) var kaspersky in çıkarttığı kido yazılımıyla bu sorunun önüne geçebilirmiyiz? Sorun geldikten sonra client yönetim programından
clientler üzerinde kopmalar yaşıyorum. 

Yada bu sorundan kurtulmak için format haricinde hangi adımı izlemeliyiz. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 09/04/2012 23:57

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Sen bu makinlardan birini full patchli bir antivirus ile ve mumkunse safe mode da tarat.

Gönderildi : 10/04/2012 01:18

(@YusufSEKBAN)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

1 tanesini tarattım fakat herhangi bir virüse rastlanmadı avast ile tarattım. 1-2 full virüs programlarıylada tarattım fakat sonuç  virüs
muhtemelen networkte kido virüsü var fakat bulmuyor hiçbir virüs programı anlamış değilim. clientleri tek tek networkten çıkartıyorum yine aynı.

Gönderildi : 10/04/2012 01:32

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

1 tanesini tarattım fakat herhangi bir virüse rastlanmadı avast ile tarattım. 1-2 full virüs programlarıylada tarattım fakat sonuç  virüs
muhtemelen networkte kido virüsü var fakat bulmuyor hiçbir virüs programı anlamış değilim. clientleri tek tek networkten çıkartıyorum yine aynı.

bilmiyorum ama virüs girdikten sonra avast mavast hikaye geliyor bana Kaspersky la taratıp temizliyorum ben.  sonrada çok ağırlaştırmaması için kaldırıp microsoftun security essentials ı kuruyorum en güzeli o 🙂

Gönderildi : 10/04/2012 01:59

Paylaş: