Forum

Windows 7 Administr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Administrator şifre değiştirme Hatası.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,101 Görüntüleme
(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows 7 Administrator şifresi değiştirilmek istenildiğinde, Parola, parola ilkesi isteklerini karşılamıyor. En kısa parola uzunluğunu, parola karmaşıklığını ve parola tarihçesi isteklerini denetleyin. diye uyarı alıyorum. Farklı bir admin grubuna üye olan kullanıcıdanda administrator şifresini değiştiremiyorum. aynı hatayı alıyorum. 1 haftadır sorunu çözemedim. Microsofta bu siteye yönlendirdi. Bilgisayarlar Workgroup'ta çalışıyor, Domain yoktur. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 02/04/2012 17:25

(@niyaziaygun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

çalıştır dan --> gpedit.msc yazın. comp conf-->sec settings-- ->accountpolicies-->password policy ler den gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Gönderildi : 02/04/2012 17:46

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Control panelde - Administrative Tools altinda - Local Security Policy var oradan.

Account Policies - Password Policies var. Oradaki policyleri kendinize gore degistirin.

Sorununuz duzelir.

Gönderildi : 02/04/2012 17:48

(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Bu sorunda bütün yöntemler yapıldı fakat çözülmedi. Microsoft müşteri hizmetleride çözemedi. Microsoft kendi form sitesine yönlendirdi oradnda çözemediler. Bende yeni bir kullanıcı açtım adnın Admin yaptım yönetici grubuna aldım. Gerçek administrator hesabını devre dışı bıraktım. O şekilde users leri yasaklayıp admin kullanıcısı ile yönetiyorum.

Gönderildi : 09/04/2012 02:43

Paylaş: