Forum

ie 7.0 kurmada hata

Bildirimler
Hepsini Temizle

ie 7.0 kurmada hata

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
468 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba internet explorer 7.0 kullanıyordum hatalar veriyordu yeniden kurma ihtiyacı duydum fakat yeniden kurmaya çalıştığımda hata veriyor internet explorer kurulumu tamamlanamadı deyip yeniden başlatın diyor yeniden başlatıyorum kurulmamış...

Gönderildi : 23/07/2008 15:50

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Xp güvenlik güncellemesinden geçiyor mu?

Gönderildi : 23/07/2008 15:56

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

doğrulamayı yapıyor kurmaya başlıyor ve sonunda dediğim gibi hata veriyor yeniden başlatmam gerektiğini belirtiyor fakat açtığımda 7.0'ın yüklenmediğini görüyorum...

Gönderildi : 23/07/2008 16:13

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Peki ie 7 yi PC den tamamen kaldırdınız mı? Verdiği hata tam olarak nedir?

Gönderildi : 23/07/2008 16:16

(@hasantosuner)
Gönderiler: 6
Active Member

mrb ,

öncelikle kurmaya çalıştığın ie7.0 yada media player 11 gibi microsoftun sağlamış olduğu yazılımsal ürünlerde interntten mutlaka kullanmış olduğunuz win. sürümünün orjinal olup olmadığını incleme yaptırmanız gerekir. bu sorgulamayı geçtikten sonra size kurulumda sadece 7.0 ile ilgili bileşenleri yüklemiyor kendi casus yazılımlar için olan paketlerinide bilgisayarınıza aktarmatır. bu yüzden güvenlik uygulamarında başarılı olursa kullanmış olduğun xp gibi sürümleri 7.0 rahatca yükleyebilirsin.

Gönderildi : 23/07/2008 16:37

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

şöyle açıklayım arkadaşlar öncelikle 7.0'ı program ekle kaldırdan kaldırdım  zaten orjinal windows kullanıyorum ie7.0' ı microsoft'dan indirdim doğrulamayı yaptı sonda şöyle  diyor kurulumun bitin aşamasında

(X) İnternet Explorer yüklemesi tamamlanmadı..

Kurulumun bilgisayarınıza yaptığı değişikleri kaldırmak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Yeniden başlattıktan sonra daha fazla bilgi edinmek için masaüstünüzdeki "İnternet Explorer'da Sorun Giderme" kısayolunu tıklatın..

daha sonra yeniden başlat     şimdi yeniden başlat (önerilen)

bu şekilde yeniden başlat dediğimde 7.0'ın kurulu olmadığını görüyorum...

Gönderildi : 23/07/2008 17:43

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba kurulum sonrası hata mesajını içeren bir event log düşmesi lazım. Lütfen öncelikle bunu bir kontrol edip ilgili hata mesajını paylaşır mısınız?

Gönderildi : 23/07/2008 17:48

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

enterasan olanda zaten o event loga herhangi bir hata düşmüyor...

Gönderildi : 23/07/2008 18:43

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

İe 6.0 sistemden tamamen kaldırın daha sonra tempory ve temp klasörlerini temizleyin. Sistemi yeniden başlatın. Daha sonra explorer 6.0 kurun. İşlem bittikten sonra windows güncelleme işlemlerini tamamlayın. Güncelleme işlemleri tamamlandıktan sonra size ie7.0 güncelleme ile birlikte sunacaktır. Bu şekilde kurmayı deniyebilirsiniz.

Not : Windows Xp SP3 kurulu sistemden i.e. 7.0 kaldırdıysanız önce SP3 kaldırıp i.e.7.0 kurup ondan sonra Sp3 güncellemesi yapmalısınız. Eğer sisteminiz bu şekilde ise yukarıda anlatılan işlemi uygulamak yerine notta yazdığımı uygulayın.

Gönderildi : 23/07/2008 19:59

Paylaş: