Forum

windows bu diske y&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows bu diske yüklenemez disk bir süre sonra bozulabilir

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
6,659 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar  pc ye format atmaya çalışıyorum disk bölümlendirmeye geldiğimde diski bölebiliyorum ancak yükleme yapmaya çalışırken windows bu diske yüklenemez disk bir süre sonra bozulabilir diyerek uyarı veriyor uyarıyı dikkate almayıp kurmaya çalıştığımda ise bir süre ön yükleme yaptıktan sonra siyah ekran veriyor ve öylece kalıyor.atmaya çalıştığım cd windows 7 ultimate 32 ve 64 biti de denedim ayrıca xp sp3 denedim ondada ön yükleme sırasında dosyaları koplamayı reddediyor.bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 27/03/2012 19:08

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba Diskler üzerinde kaybedecek verlierin yoksa disk bölümlerini silip yeniden bölümleme formatlamayı denermisiniz.

Gönderildi : 27/03/2012 19:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tüm bölümleri sildim denedim ama sonuç alamadım xplive cd sinden sistemi başlatıp disk bölümlerini formatladım o da çare olmadı acronis disk direktör bootable cd si ile sistemi başlatıp tüm bölümleri sildim yeniden bölümlendirdim o da sonuç vermedi ne yazık ki

Gönderildi : 27/03/2012 19:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Bu durumda ufak bir disk maliyetini gözden çıkarmalısınız 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/03/2012 19:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

600 gb lık disk yazık olacak 🙁 low level format çözüm olabilir mi acaba ?

Gönderildi : 27/03/2012 20:01

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4352
Co-Helper

Diskte smart problemi oluşmuş olabilir. Mekanik bir konudur.

Bios'dan smartdrv kapatarak bir deneyin, data kablolarını da değiştirdiğinizde değişim görmüyorsanız diski fiziksel olarak test etmeniz lazım. Başka bir cihaza bağlayıp HDtune kullanılabilir. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2012 20:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

notebook müşteriye ait garantisinin devam edip etmediğini bilmediğim için hdd yi çıkaramayacağım ama biostan smart drv yi kapatmayı deneyebilirim sonucu yazarım

Gönderildi : 27/03/2012 20:08

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

smarti kapatmak aglayan cocugun agzini kapatmak gibi birsey ses gelmemesi sorun olmadigi anlamina gelmez:)

bugun gonderseniz yarin size geri gelir bi sekilde 

Gönderildi : 27/03/2012 20:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

biosta smart seçeneği yok.pardus kurmaya çalışınca da %50 den sonra önyüklemede hata verdi 🙁 müşteriye (garantisi varsa)garantiye yollaması için iade etmekten başka yolumuz kalmadı anlaşılan cevap veren tüm arkadaşlara tşk

Gönderildi : 27/03/2012 21:08

Paylaş: