Forum

harddisk clonelama

Bildirimler
Hepsini Temizle

harddisk clonelama

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

selamlar

sata diske yüklü işletim sistemi olan diski başka pata(ide disk) diske clonelama veya ide diske yüklü işletim sistemini sata diske clonelama yapan bir program varmı?

teşekkürler.

Gönderildi : 14/02/2012 19:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba bu işlem için ghost veya acronis kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/02/2012 20:05

(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

acronic true imege 9 işimi gördü çok teşekkürler

🙂

Gönderildi : 14/02/2012 20:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Ben teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/02/2012 01:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0

o&O disk image

Gönderildi : 15/02/2012 21:16

(@GokayDuzay)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Merhaba,

Çözüm yolunuzu bulmuşsunuz fakat, shadow protect programı ile aldığınız imajları farklı konfigürasyona sahip makinara da rahatça  yükleyip işlem yapabiliyoruz. Windows 7 ve Xp üzerinde test ettim,gayet güzel çalışıyor. İleride bir alternatif olarak aklımızda kalabilir.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 16/02/2012 14:11

(@TayfunAkcay)
Gönderiler: 74
Estimable Member

Merhaba

Bende bu tür işlerim için Acronisi tercih etmekteyim. Lakin bazı durumlarda büyük donanımsal farklılıklarda mavi ekran hatası verebiliyor. Gökay bey kullanmış olduğunuz programda hiç mavi ekran hatası aldınız mı ? 

Gönderildi : 18/02/2012 20:16

(@SerhatCOLAK)
Gönderiler: 106
Estimable Member

Tayfun Bey;

Mavi ekran derken nasıl bir sorun ile karşılaştınız.

x64 imajını x86 üzerinede yüklediniz.

Birde clone veya image işleminden önce sysprep yapmayı ihmal etmeyin.

Ben şuan kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadım Acronis ile.

Gönderildi : 21/02/2012 15:26

(@TayfunAkcay)
Gönderiler: 74
Estimable Member

Merhaba,

Örneğin x86 masaüstü üzerinde yaptığım image yi bir laptopa yüklemek istediğimde mavi ekran hatası almaktayım. SYSPREP yapmıyorum. Buna rağmen genellikle başarılı bir işlem olmasına rağmen laptoplarda sorun cıkarıyor. Sanırım ram değişikliğinden kaynaklanıyor.

Gönderildi : 03/03/2012 16:49

(@SerhatCOLAK)
Gönderiler: 106
Estimable Member

Geneldebu tarz sorunlar chipset( anakart ) ile ilgili olmakta.

Ram den kaynaklı değil.

Sysprep yapmanızın amacı üzerinde yüklü olan donanım sürücülerini ve kullanıcı ayarlarını kaldırması.

Bazen yüklü olan bir donanım uyumsuz olduğu bir donanım ile çakışmakta bu yüzden mavi ekran hatası vermektedir.

Gönderildi : 05/03/2012 16:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhaba,

Örneğin x86 masaüstü üzerinde yaptığım image yi bir laptopa yüklemek istediğimde mavi ekran hatası almaktayım. SYSPREP yapmıyorum. Buna rağmen genellikle başarılı bir işlem olmasına rağmen laptoplarda sorun cıkarıyor. Sanırım ram değişikliğinden kaynaklanıyor.

bir domain yapısında kullanılıyor ise bu imajlar sıkıntı yaratabilir.

(donanımlar farklı ise ) sysprep yada (donanım aynı ise özellikle ) sid degistirecek bir tool ile kullanılması gerekir

Gönderildi : 05/03/2012 16:28

(@GokayDuzay)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Merhaba

Bende bu tür işlerim için Acronisi tercih etmekteyim. Lakin bazı durumlarda büyük donanımsal farklılıklarda mavi ekran hatası verebiliyor. Gökay bey kullanmış olduğunuz programda hiç mavi ekran hatası aldınız mı ? 

Tayfun Bey, farklı donanımda aldığım imajları farklı donanıma sahip bilgisayarlara bastım. Herhangi bir mavi ekran ile şimdilik karşılaşmadım..

Gönderildi : 15/03/2012 00:14

Paylaş: