Forum

Win7 Home premium y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win7 Home premium yazıcı kağıt boyutu problemi.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@aliferdi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

win7 home premiumda yazıcıya özel bir kağıt boyutu tanımlıyorum yazdırma sunucusu özelliklerinden. Ancak

bilgisayar kapanıp açıldığında bu tanımlı boyut siliniyor. Home edition
olduğu için mi acaba. Bunun çözümü nedir acaba.

Gönderildi : 23/01/2012 14:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba bu boyutu tanımladıktan sonra kaydediyormusunuz? Birde admin olarak tanımlamayı denermisiniz? Bende iki bardop printer var özel kağıt kullanıyoruz sizin söylediğiniz gibi bir durum gelmişti başıma.Barkodların özel bir yazılımı vardı oradan bir kağıt tanımlayıp printer özelliklerinden seçtiğimde sorunum giderilmişti.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/01/2012 16:02

(@aliferdi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

tabiki kaydediyoruz. yazıcı oki ml1120 yazıcı içerisinden özel kağıt boyutu tanımlayamıyorum. o nedenle sunucu yazdırma özelliklerinden kullanmak zorundayım. dediğiniz gibi aynı özelliklerde olan diğer bilgisayarda epson unu termal yazıcısında kağıt boyutunu yazıcı özelliklerinden tanımlayınca problem olmuyor. Ancak okiden fatura yazdırılacağı için fatura boyutunu tanımlamak zorundayım.

Gönderildi : 23/01/2012 16:07

Paylaş: