Forum

Bitlocker olan pc d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bitlocker olan pc de local admin password kırma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,626 Görüntüleme
(@mustafaoztin)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Bünyesinde çalıştığım firmada bitlocker yaptığımız pc dikkatsizlik sonucu domainden düşürülmüştür.local admin passwordune ulaşamıyoruz bootable şifre kırıcılar çözüm olmuyor bu pc nin local admin passwordunu nasıl kırabiliriz.

Gönderildi : 18/01/2012 19:40

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Bünyesinde çalıştığım firmada bitlocker yaptığımız pc dikkatsizlik sonucu domainden düşürülmüştür.local admin passwordune ulaşamıyoruz bootable şifre kırıcılar çözüm olmuyor bu pc nin local admin passwordunu nasıl kırabiliriz.

Merhaba Hocam;

BitLocker'ı kapatmak veya geçici olarak devre dışı bırakmak için

1. Başlat düğmesi http://res2.windows.microsoft.com/resbox/en/Windows%20Vista/Main/4/f/4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33/4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33.pn g" width="15" height="15">, Denetim Masası, Güvenlik ve ardından Bitlocker Sürücü Şifrelemesi'ni tıklatarak Bitlocker Sürücü Şifrelemesi'ni açın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

2. Aşağıdakilerden birini yapın:

• BitLocker'ı geçici olarak devre dışı bırakmak için, BitLocker'ı Kapat'ı tıklatın, sonra BitLocker Sürücü Şifrelemesini Devre Dışı Bırak'ı tıklatın.

• BitLocker'ı kapatıp birimin şifresini çözmek için, BitLocker'ı Kapat'ı tıklatın ve sonra Birimin şifresini çöz'ü tıklatın.    bu şekilde sorun çözülecektir.

Bunu Bi Deneyin.. İşinze yarar İns..

Gönderildi : 18/01/2012 21:03

(@mustafaoztin)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim fakat sorun şu ki büyük bir ağın içindeyiz domainden düşen pc ve local admin şifresi değişmiş durumda local admin açmadan söylediklerin yapılmıyor araştırmalara göre encrpty parçalayamıcaz.

Gönderildi : 19/01/2012 00:12

(@mustafaoztin)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim fakat sorun şu ki büyük bir ağın içindeyiz domainden düşen pc ve local admin şifresi değişmiş durumda local admin açmadan söylediklerin yapılmıyor araştırmalara göre encrpty parçalayamıcaz.

İkinci disk olarak başka pc de bitlocker key kullanarak dataları kurtardık sizinle paylaşmak istedim..

Gönderildi : 19/01/2012 12:55

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

İkinci disk olarak başka pc de bitlocker key kullanarak dataları kurtardık sizinle paylaşmak istedim..

Sorunun duzelmesine  sevindim . Bilgi içinde  Tşk ederim..

Gönderildi : 19/01/2012 13:21

Paylaş: