Forum

Hpfs uzantılı bir d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hpfs uzantılı bir disk

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;   Elimde 3 küsür gb lık hpfs uzantılı bir disk var içerisinde os /2 var , Yapmak istediğim 160 gb lık bir disk takıp boyutu arttırmak ,Diski klonlamam lazım ,acronis 2009 ile disk klonlama yapıcam ancak çekiniyorum .çünkü diskin yedeği yok. klonlama bölümüne tıkladığımda eski oluştukdan sonra eski diski silmek istiyormusunuz seçeneği zorunlu olarak seçtiriyo bana  burayı tam olarak anlamadım. windows 98 ile hpfs uzantılı partitionu görebilirmiyiim , ikinci olarak acronis diski klonlarken fat mı oluşturur yoksa hpfs  mi ? 

Gönderildi : 12/01/2012 17:44

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

http://clonezilla.org/downloads.php  buradaki programı kullanarak image alabilirsiniz.  Mac disk sistemi olduğu için çok fazla bilgi sahibi değilim uzmanlığımın dışında ancak program işinize yarayacaktır.

Partitionu görebilmek için windows ortamında hpfs for win uygulaması yüklü olmalıdır.

Gönderildi : 12/01/2012 18:34

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba acronis ile yaptım çalıştırdım ancak eski disk gibi klonladı .yani 160 lık diski 3 parça halinde toplam 3 küsür gigabyte olacak şekilde klonladı şu an 140 gb civarında bölümlenmemiş partition var bunu hpfs formatında biçimlendirmem lazım ,windows ortamında hpfs for windows uygulamasını bulmaya çalışıyorum.

Gönderildi : 12/01/2012 19:09

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Clone yaparken size resize işlemi yapayım mı diye sormadı mı ? Acronis normalde clone işleminde soruyor diye hatırlıyorum.

Symantec'in partition maciq programını bulabilirseniz 30 gün trial versiyonla işlemi yapabilirsiniz. Veya Mac sistemde kullanacaksanız sisteme taktıktan sonra da yapabilirsiniz. (Mac kısmında emin değilim)

Gönderildi : 12/01/2012 19:37

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hızlı yaptım biraz korkarak tam bakmadım yarın tekrar bakıyım dediğinize...olmassa tekrar yaparım.

Gönderildi : 13/01/2012 00:53

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Clone yaparken size resize işlemi yapayım mı diye sormadı mı ? Acronis normalde clone işleminde soruyor diye hatırlıyorum.

Symantec'in partition maciq programını bulabilirseniz 30 gün trial versiyonla işlemi yapabilirsiniz. Veya Mac sistemde kullanacaksanız sisteme taktıktan sonra da yapabilirsiniz. (Mac kısmında emin değilim)

Hocam bir türlü resize diye sormuyor.bir türlü en son unallocated olarak kısmı bir partition ile birleştiremedim.

Gönderildi : 13/01/2012 13:01

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hocam symantec in partition magic programı tanırmı sizce hpdf formatını

Gönderildi : 13/01/2012 16:55

(@rafets-ayata)
Üye

Denemekten zarar çıkmaz. Deneyin.

Gönderildi : 14/01/2012 18:01

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yok Hocam baktım desteklemiyor o formatı , Öyle bırakıyorum artık...

Gönderildi : 15/01/2012 12:12

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

nt 3.1 ,3.5 versiyonları ile hpfs partitonları görebileceğimi buldum microsoftun sitesinden ancak bulamıyorum bir türlü bu sürümleri...

Gönderildi : 18/01/2012 00:33

Paylaş: