Forum

İşletim sistemi kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İşletim sistemi kurma

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@MertAkin)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar eski bi kasaya power bağladım.Bilgisayara format atıp win7 kurmaya çalıştım fakat 6 saat beklememe rağmen windows dosyalarının sadece %32'sini attı. Daha sonra XP denedim oda aynı şekilde çok fazla bekliyor. Bende sıkılıp bitmeden kapatıyorum.Sorun ne olabilir sizce?

Gönderildi : 25/11/2011 13:17

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Arkadaşlar eski bi kasaya power bağladım.Bilgisayara format atıp win7 kurmaya çalıştım fakat 6 saat beklememe rağmen windows dosyalarının sadece %32'sini attı. Daha sonra XP denedim oda aynı şekilde çok fazla bekliyor. Bende sıkılıp bitmeden kapatıyorum.Sorun ne olabilir sizce?

Bu Pc'nin Özellikleri Nedir Acaba ??? 

Gönderildi : 25/11/2011 13:29

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

Diskinizde ya da kurulumda kullandığınız medyada sorun olabilir. Ya da medyaları okumakta kullanılan optik cihazda sorun olabilir. Kontrol yazılımları ile bilgisayarın diskini kontrol etmenizi öneririm.

Ram lerde de problem olabilir. Hiren gibi bir yazılımı kullanarak bunuda kontrol etmeniz faydalı olur.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 25/11/2011 13:29

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Disklerde yada optik sürücüde problem olduğunu sanmıyorum çünkü aynı disk ve sürücüyle başka bi bilgisayara kurulum yaptım.Harddiskide değiştirdim.Fakat ramlarde problem varmı bilmiyorum.AMD işlemci var 1 gb ram 80 gb harddisk.Önceden kullanıyorduk fakat sonra kapanmaya başladı,bir süre çalıştıktan sonra kapanıyordu.Onun yerine başka bi bilgisayar aldık ama şimdi ona ihtiyacımız var yine.Harddiski değiştirince çalışmaya başladı ama sistem kuramıyorum?

Gönderildi : 25/11/2011 13:48

(@m-hakancan)
Noble Member

Kapanma problemi işlemci fanının düzgün çalışmaması nedeniyle işlemcinin aşırı ısınmasından da olabilir.

Ayrıca ram leri kontrol etmenizde fayda var.

Disk ide ise kabloda olan bir sıkıntıdan da kaynaklanabilir. Aslında görüldüğü gibi olasılık biraz fazla. Teker teker deneyerek gitmenizde fayda var diye düşünüyorum.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 25/11/2011 14:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Hocalarım değerli bilgileri paylaşmışlar ek olarak birde bios update yapmanızı öneririm. Bir kez sizin sorununuz başıma gelmişti. Windows kurmak için kalan süre 622 dk yazıyordu :)) Denemenizde yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/11/2011 15:11

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Hocalarım değerli bilgileri paylaşmışlar ek olarak birde bios update yapmanızı öneririm. Bir kez sizin sorununuz başıma gelmişti. Windows kurmak için kalan süre 622 dk yazıyordu :)) Denemenizde yarar var.

Ben Yerinde Olsam Rıza Hocam "Kurma Kalsın Gerek Yok Derdim" Pc'ye  :))))) 

Gönderildi : 25/11/2011 16:21

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yardımlar için teşekkürler arkadaşlar sorunu çözdüm sonunda.Sorun yine harddiskteymiş.Değiştirdim bu sefer win7 kurdu.Fakat harddiskleri harici olarak okutabiliyorum bi problem görünmüyo.Low level format atıcam elimdeki harddisklere win7'de bu işi yapabileceğim bi program biliyomusunuz??

Gönderildi : 25/11/2011 22:51

(@m-hakancan)
Noble Member

Çözülmesine sevindim.

Bence o disklere artık güvenmeyin. Ama denemek isterseniz aşağıda kullanabileceğiniz bir yazılım olan HDD Guru için link bulabilirsiniz.

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Kolay gelsin...

Gönderildi : 26/11/2011 01:18

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çözülmesine sevindim.

Bence o disklere artık güvenmeyin. Ama denemek isterseniz aşağıda kullanabileceğiniz bir yazılım olan HDD Guru için link bulabilirsiniz.

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Kolay gelsin...

Teşekkür ederim programı bi deniycem ama dediğiniz gibi bu harddisklerin ömrü bitti sanırım. 

Gönderildi : 26/11/2011 12:34

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member

Geri bildirim için teşekkürler üstad

Gönderildi : 29/11/2011 03:45

Paylaş: