Anasayfa » Forum

Windows 7 de ftp ku...

Windows 7 de ftp kurulumu(Username password)  

RSS
erkankünefeci
(@erkankunefeci)
Üye

merhabalar arkadaslar ;

1-windows 7 de iss kurdum 2- Add ftp site yaptım adlarını girdim klasörü belirledim 3-allow ssl  dedim 4-Anoymus ve basic kullanıcıyı sectim ve tüm kullanıcları sectim 5-read write verdim finish deyip ftp kurulumunu tamamladım.

ftp://192.168.1.60 yazıp bağlandıgımda kullanıcı adı istedi işte bu noktayı aşamadım.

Local userdan bir kullanıcı olusturdum onuda administrator ve IISUSR grubuna ekledim.Yayınlacagım klasörde everyone full yetki verdim ayarladıgım kullanıcıyada full yetki verdim. Ftp server bidaha kurdum bu sefer belirli bir kullanıcı verelim bağlanalım dedim olusturdugum kullanıcıyı verdim bidaha bağlandım kullanıcı adını ve şifre yi girdim olmadı.Internette baya araştırdım coğu insan burda takılmıs.

Kullanıcı adı ve şifre bölümünü aşamıyorum. yardımlarınız için şimdiden teşşekkür ederim 

Alıntı
Gönderildi : 13/11/2011 19:12
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Bu işi illa windows ftp ilemi yapmak istiyorsunuz. Bu konuda ücretsiz ve son derece başarılı ürünler var.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/05/14/filezilla-ftp-server.aspx  göz atmanızda yarar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2011 21:42
erkankünefeci
(@erkankunefeci)
Üye

onu biliyorum ama iis ile yapmak istiyorum  burdaki sorunu bulmam lazım

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2011 23:02
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="erkankünefeci"]onu biliyorum ama iis ile yapmak istiyorum  burdaki sorunu bulmam lazım[/quote]

Ftp İzinlerinin Yanısıra NTFS İzinlerinide Düzenlemen Gereklidir Ftp İçin Oluşturduğun Klasörün Ntfs İzinlerini Ayarlarsan Sorunun Giderilmiş Olur Ama Rıza Hocam Gibi Bende Bu İşlemleri Filezilla Üzerinden Yapmını Öneririm. Başlıca Nedenleri İzinler Konusu Ve IIS Hataları Sonucu Ftp Server'in Disable Konumuna Geçmesi. Ama IIS'den Yapmanda Sana Bilgi Katar Başarılı Bir Düşünce... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/11/2011 17:12
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol