Forum

Yazıcı paylaştırma

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı paylaştırma

14 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar bir firmada 5 tane bilgisayar var 3 tanesi oem kasa 2 tane laptop var modem airtes-tr211 ve zyzel acces point var

oem kasalar ise airtes marka wireless adaptör kullanıyor oem kasanın bir tanesi yazıcı tanımladım ve yazıcıyı paylaşıma açtım diğer bilgisayarlarada kurdum sorunsuz bir şekilde hata falan vermedi ıp adreslerini falan elle verdim güvenlik duvarını kapattım ama ne oluyorsa bir anda tüm makinalar yazının bağlı olduğu makinaya bağlantı yapamıyor ağdan birbirini görmüyor yazının bağlı olduğu bilgisayarda diğer makinaları görmüyor ama sonra bir anda kendiliğinden düzeliyor

bana yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 28/10/2011 12:09

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Güvenlik ayarlarından belli bir zaman sonra pc uyku moduna geçsin yada HDD kapansın gibi uygulamalar yapılmış olabilir mi?

Gönderildi : 28/10/2011 13:44

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hayır öyle bir şey olmuyor çünkü sürekli kullanım halinde bilgisayarlar

Gönderildi : 28/10/2011 15:17

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member

peki şunu yaparmısın yazıcı üzerindeki güvenlik ayarlarından o tanımlamış olduğun pc leri oraya dahil edermisin ...? bu sorun büyük ihtimal ile paylaşıma açılan pc ile alakalı yada sınır sorunu bulunmaktadır... taki yazıcı restart edene kadar sorunu çözümlenenemektedir... doğrumudur ?

Gönderildi : 28/10/2011 16:41

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bunu da denedim yetkileride verdim ama olmuyor

Gönderildi : 28/10/2011 18:28

(@m.eminarslantay)
Gönderiler: 152
Estimable Member

Tanıttığın yazıcının markası nedir nasıl tanıttın ?

Gönderildi : 28/10/2011 19:20

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

canon mp 280 normal bir şekilde her zaman li windows aygıt yükleyicisinden

Gönderildi : 01/11/2011 12:17

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yardım edecek yok mu

Gönderildi : 02/11/2011 22:20

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Hocam Yardım Edelim Amenna Ama Şu Ana Kadar Hiç Böyle Bir Sıkıntı Yaşamadık Güvenlik Duvarlarını Kontrol Edebilirmisin Birde GPO İle İlgili Sorun Yaşıyor Olabilirsin Bunlara Bir Bak Olmadı Bağlanıp Bakalım Elimizden Başka Bişi Gelmez :)))))

Gönderildi : 03/11/2011 01:47

(@CemalettinGezer)
Gönderiler: 37
Trusted Member

Bence en kolay yolu yazıcının ethernet kartı varsa yazıcıya ip verip bilgisayarlara yazıcıyı ağ üzerinden kurmak eğer ethernet yok ise bir tane USB print server alıp yazıcıyı bilgisayarlara print server üzerinden kurmak. Bende iş yerinde paylaşımlarda sorun yaşıyordum print server kurarak sorunu çözdüm... takıldığın yer olursa yardım ederim...

Gönderildi : 06/11/2011 00:09

(@serkantas)
Prominent Member

Bence en kolay yolu yazıcının ethernet kartı varsa yazıcıya ip verip bilgisayarlara yazıcıyı ağ üzerinden kurmak eğer ethernet yok ise bir tane USB print server alıp yazıcıyı bilgisayarlara print server üzerinden kurmak. Bende iş yerinde paylaşımlarda sorun yaşıyordum print server kurarak sorunu çözdüm... takıldığın yer olursa yardım ederim... 

Başarılı Bunu Tavsiye Ederiz Tabi En Sorunsuz Sistemdir Aslında Bu Yol ... Edimax Print Server'lar Var Onları Tavsiye Ederim Kendimde Bolca Kullandım Sorunsuz Cihazlardır.

Gönderildi : 07/11/2011 00:08

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

peki print server olarak başka kalite şişmeyen yok mu ben edimax kullandım ama onda takılma ve şişme sorunu oluyor cache belleği düşük olduğundan dolayı

Gönderildi : 10/11/2011 13:54

(@serkantas)
Prominent Member

peki print server olarak başka kalite şişmeyen yok mu ben edimax kullandım ama onda takılma ve şişme sorunu oluyor cache belleği düşük olduğundan dolayı

Digitus Olabilir Mesela

http://www.hepsiburada.com/Liste/digitus-1-port-wireless-kablosuz-fast-ethernet-print-server-ieee-80211gb-54mbps-1-x-usb-a-port-1-x-rj45-dn-13014-/productDetails.aspx?productId=bd98024&categoryId=390  

Gönderildi : 11/11/2011 19:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bilgisayarın aynı anda kurabileceği bağlantı sayıs aşılırsa

bu türden sorun yaşayabilirisn. Bilgisayara bağlı kullanıcıların işleri bitince pencereleri kapatmalarını öğütleyin.

veya sürücü problemli ise bir süre sonra yazıcı servisini durdurur. ondan dolayıda yazdıramazsın

Gönderildi : 11/11/2011 21:31

Paylaş: