Forum

windows xp internet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows xp internet sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,031 Görüntüleme
(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

xp kullanan bir kullanıcım internete giremiyor. kullanıcı domaine bağlı herhangi bir kısıtlaması yok group policyden. IP alabiliyor. X siteye ping atıp cevap alabiliyor yani bir sıkıntı yok ancak internet sayfası görüntülenemiyor. Tüm network ayarlarında bir sıkıntı yok. Firewall'da IPsine ait bir blocklama da yok. Ethernet kartından şüpheleniyorum başka bir nedeni olabilir mi?

Gönderildi : 21/10/2011 18:49

(@melihaltun)
Gönderiler: 197
Estimable Member

Dns lerini elle tanımlayıp denermisin

Gönderildi : 21/10/2011 19:00

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhaba,

xp kullanan bir kullanıcım internete giremiyor. kullanıcı domaine bağlı herhangi bir kısıtlaması yok group policyden. IP alabiliyor. X siteye ping atıp cevap alabiliyor yani bir sıkıntı yok ancak internet sayfası görüntülenemiyor. Tüm network ayarlarında bir sıkıntı yok. Firewall'da IPsine ait bir blocklama da yok. Ethernet kartından şüpheleniyorum başka bir nedeni olabilir mi?

isim ile ping atabiliyor ama web sayfasina erisemiyor ise dns konusunda sorun olmamali 

web browser ayarları ile ilgili bir sıkıntı olabilir 

Gönderildi : 21/10/2011 19:02

(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

proxy kullanmıyorum. Mozilla denedim yine olmadı. İşin en garibi ve aklımın almadığı makinede brigde modda vm var ve vmden internete girebiliyor. Sonuçta vm de aynı ethernet kartını kullanıyor. Çözemedim çünkü hata da dönmüyor. Donanımsal mı değil mi karar veremedim. DNS kayıtları tek Dc'de.

Gönderildi : 21/10/2011 19:07

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

netsh winsock reset komutunu çalıştırıp yeniden başlatmayı deneyebilirmisiniz

Gönderildi : 22/10/2011 20:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

merhaba;

ınternet explorerda proxy ayarlarınızı kontrol edebılırmısınız.Polıcyden dogru proxy'ı almamıs olabılır.

Gönderildi : 23/10/2011 04:26

Paylaş: