Forum

Windows Xp de Ağ il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Xp de Ağ iletişimi yüklü ve veya tanımlanmamış hatası..

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
487 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Kolay gelsin...

pc de windows xp sp3 yüklü bu pc yi daha öncesinde kendi ellerimle domaine aldım ve domain üzerinden çalışmaktaydı.. 

ama bugün bir telefon geldi karşı taraftaki kullanıcının pc sine bağlanıp baktığımda domainden çıkarma işlemi yapacak olsam yapamıyorum çünkü değiştir butonları pasif görünmekte..  ( Ağ iletişimi yüklü veya yapılandırılmamış ) olarak görünmekte ama network den internete çıkabiliyorum domain user olarak bağlanabiliyorum ama domainden çıkacaksak olsam çıkmak için hiç bir buton aktif değil...

Şimdiden Teşekkürlerimi Sunarım Kolay Gelsin...

Gönderildi : 17/10/2011 19:00

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

Birkaç sorum olacak, bu hatayı aldığınız sırada Windows Event log 'lara düşen bir hata kaydı var mı?Var ise, detaylı olarak onu gönderebilir misiniz?2.sorum kullanıcı makinede hangi yetkilere sahip.

Biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 17/10/2011 19:06

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

event loglara bakmadım yalnız user ın yetkisi administrator yetkisi var..

Gönderildi : 17/10/2011 19:34

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

Peki, şu anda makinenin domaine üye olduğunu belirtmiştiniz.Bu makinede domain admin kullanıcısı ile yada lokal admin (administrator) kullanıcısıyla oturum açtığınızda , acaba domain 'den çıkarmak için işlem yapabiliyor musunuz?

Kullanıcı register ayarlarında bir yeri değiştirmiş olabilir.Çünkü makinede admin yetkisine sahip, herşeyi yapabilir.

Bir de ekran görüntüsünü ekleyebilir misiniz?

Gönderildi : 18/10/2011 14:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Computer browser servisi stop olmuşolabilir.Start duruma geitin. Ek olarak servislerden server ve workstation servisleri de startrt durumda olmalı

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 20/10/2011 17:13

Paylaş: