Forum

Tüm bilgilerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tüm bilgilerinin bulunduğu Client a uzaktan erişerek Firewallında nasıl port açabiliriz?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@fatihdeniz-2)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle tüm çözümpark ekibine selamlarımı iletir, sıkıntımı sizlerle paylaşmak isterim.

Destek verdiğim bir firmanın bünyesinde bulunan ve daha önce benim tarafımdan yapılandırılan client pc nin windows firewall una erişmem ve Radmin için port tanımlamam gerekli.Bu konuyu daha da derinden ele alırsak; firmadaki pc ler workgroupta çalışmakta ve xp den bozma bir paylaşım serveri kullanmakta olup, clientlerdeki kullanıcılar user modundadır.Ancak en son yapılandırdığım Clientten Radmin portu tanımlamayı unuttuğum ve uzak masaüstü erişimi kapalı olan cliente, ivedi bir şekilde erişmem gerekli.Servere erişerek, o client in windows sistem dosyalarına ulaşabiliyorum ancak firewall ına nasıl erişebileceğimi bilmiyorum.Araştırmalarımda herhangi bir sonuca ulaşamadım.En son olarak Sysinternals PsTools u kullanarak komut satırından elle port açmayı denedim ancak bu toolları kullanamadım.Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Böyle birşeyin mümkün olup olmayacağını da bilgili arkadaşların demesi benim oraya gidip gitmememde etkili olacaktır.

Şimdiden ilgilenen tüm arkadaşlara ve çözümpark ekibine teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

Fatih DENİZ

MCP

Gönderildi : 01/07/2008 21:37

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

pstools ile firewall konfigurasyonu yapılmıyor benim bildiğim ama rdp sini uzaktan açabilirsiniz

regedit’i açarak Dosya menusunden Ağ
Kaydına Bağlan’ı seçin ve uzak client ı bularak bağlanma
işlemini gerçekleştirin.

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server altında fDenyTSConnection ‘a tıklayarak 1 olan değerini 0 yapın

client ı restart edin rdp açılır.

shutdown -m \\[bilgisayar ismi] -r

Gönderildi : 01/07/2008 23:31

(@fatihdeniz-2)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

PsTools ile sorunu geçici de olsun çözdüm ve sizlerle paylaşmak istedim :

1- psexec \\bilgisayar_adi -u yetkili_kullanici_adi -p parola cmd ---> Bu komut karşı bilgisayarın komut satırını çalıştırmaya yarar

ÖRNEK : psexec \\192.168.1.1 -u administrator -p deneme cmd

2- net stop SharedAccess
  ---> Bu komut güvenlik duvarını devre dışı bırakmaya yarar

3- psservice \\bilgisayar_adi  -u yetkili_kullanici_adi -p parola komut servis_adi
- Bu komut ise karşı tarafın servisleri üzerinde işlem yapmaya yarar

ÖRNEK : psservice \\192.168.1.1 u- administrator -p deneme start Remote Administrator Service

Bilgelik, bilgiyi paylaşmakla başlar.

Saygılarımla

Fatih DENİZ

MCP

Gönderildi : 03/07/2008 18:03

Paylaş: