Forum

windows 7 boot cd s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 7 boot cd si açmıyor

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

windows 7 iso dosyasını winrar ile açtım. nero ile veri dvd yazdır kısmından dvd ye yazdırdım. cd yi çıkarıp takınca otamatik olarak okuyor

fakat bilgiğsayarı kapatıp açtığımda açılışta windows 7 yi görmüyor diskten açıyor. xp cd sini takınca cd den okuoyor acaba nerodan boot için başka seçenek mi var.

Gönderildi : 09/10/2011 20:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ,
Xp Cd Burner yazılımını http://cdburnerxp.se/  indirin.Yazılım ücretsiz bir yazılım. Bu programda iso diski yazdır kısmından iso dosyanızı direkt olarak dvd ye yazdırın deneyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/10/2011 20:59

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

iso dosylarını yazdırabilmek için winrar la açmanıza gerek yok. iso dosyasına sağ tıklayarak birlikte aç komutu ile, yada nero gibi bir cd/dvd yazma programı ile dosyayı aç şeklinde açıp sonrada yazdırabilirsiniz. eğer winrar la bir yere çıkarttıktan sonra bu dosyaları cd ye yazdırıyorsanız cd/dvd nin boot özelliği gider.

Gönderildi : 09/10/2011 21:28

Paylaş: