Forum

Windows 7 den 2003 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 den 2003 Server'a ulaşım problemi

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@savas_ozer_)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.

Sistem içinde 15 makina var hepsinde aynı konfigurasyonlar var sayılır ve hepsi server uzerindeki ortak bir klasore erişiyor.Sadece bir makina serveri goruyor kullanıcı adı ve parola istiyor aynı kullanıcı adı ve parolasını denediğim halde bu makinadan baglanamıyorum oturum acma hatası diye bir hata veriyor.

server uzerindeki kullanıcının aynısı olacak şekilde bu makinada kullanıcı adı açtım denedim kullanıcıya parola verilmezse baglanamama durumu oluyor diye parola verdim denedim fakat yine olmadı ne gibi bir sorun olabilir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/10/2011 16:22

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Sorunuz çok karmaşık 15 bilgisayardan hepsi ortak klasöre erişirken 1 tane bilgisayarda erişim problem mi yaşıyorsunuz doğru anladıysam ?

Peki ortamda bir DC,AD gibi bir yapı var mı ? Bilgisayarlar domaine dahil mi ? Workgroup ortamında  mı çalışıyorsunuz ? Kullanıcı bilgisayarlarında Os nedir SP durumu nedir ?

Bunlar hakkında bilgi alabilir miyiz ?

Gönderildi : 09/10/2011 03:08

(@yavuztasci)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhaba;

Bağlanmak istediğiniz bilgisayara ping atabiliyor musunuz acaba?

Gönderildi : 09/10/2011 10:19

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet doğru.Bir DC AD yapısı yok.Workgroup olarak çalışıyor makinalar.Sorun yaşamayan tüm makinalar ile sorun yaşayan tek makinanın işletim sistemleri Windows 7 Home ve service packleri yüklü .

Gönderildi : 10/10/2011 12:34

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

herzaman aynı makina mı bağlanamıyor ? örneğin sabah geldiniz. ilk o makinayla bağlanmayı deneyebilirmisiniz?

Gönderildi : 10/10/2011 13:28

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet her zaman aynı makina ama bağlanamıyor diyemeyiz çünkü bağlanıyor kullanıcı adı ve şifre soruyor fakat girdiğiniz halde yanlış diyor.

Gönderildi : 10/10/2011 13:29

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

bağlanmayan bilgisayarın komut satırında netsh winsock reset yazıp entera basın daha sonrasında bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyebilirmisiniz ?

amacım şu; bilgisayarınızda virüs varsa eğer, genellikle virüsler winsock portuna saldırıda bulunurlar, bu portu resetlediğimizde sistemin normal seyrine gelmesi. ayrıca başlat/çalıştırda msconfig yazarak başlangıç sekmesindeki tümünü devre dışı bırakıp yeniden başlatın. sonucu burada paylaşabilirseniz sevinirim

Gönderildi : 10/10/2011 13:48

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim tabi ki bunları denedikten sonra burdan olumlu ya da olumsuz cevabı paylaşırım mutlaka.

Gönderildi : 10/10/2011 13:52

Paylaş: