Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bit locker

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
613 Görüntüleme
(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba; 8gb usb mi şifreledim ama usb şifrelendik ten sonra 8 gb lık gözüken boş alan 4.5 gb gözüktü? sorun nedir?

Gönderildi : 02/10/2011 03:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bitlocker işlemi sürerken boş alanın kullanılması gayet normal bir durumdur. Siz bu işlemin tamamlandığını söylüyorsunuz, bu durumda bu alanın geri verilmesi gerekmektedir.

aşağıdaki komut ile encryption işleminin durumunu kontrol edermisiniz

manage-bde –pause e:   ( e sürücüsü sizin çıkarılabilir diskiniz oluyor ) bu aslında var olan encryption işlemini durdurur ve aşağıdaki komut gerekli ise tekrar başlatır

manage-bde – resume e:

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/10/2011 16:02

(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bitlocker işlemi sürerken boş alanın kullanılması gayet normal bir durumdur. Siz bu işlemin tamamlandığını söylüyorsunuz, bu durumda bu alanın geri verilmesi gerekmektedir.

aşağıdaki komut ile encryption işleminin durumunu kontrol edermisiniz

manage-bde –pause e:   ( e sürücüsü sizin çıkarılabilir diskiniz oluyor ) bu aslında var olan encryption işlemini durdurur ve aşağıdaki komut gerekli ise tekrar başlatır

manage-bde – resume e:

Hakan hocam çok teşekkürler bilgi için, ben USB min neden 4.5 gb gözüktüğünü bulamadım tekrardan format atıp boş halde encryption yapmayı denedim ve sorun çözüldü.

ilginize çok teşekkür ederim....

Gönderildi : 03/10/2011 17:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bitlocker için  http://www.cozumpark.com/blogs/windows_7/archive/2010/03/21/windows-7-bitlocker-ile-s-r-c-ifreleme.aspx  makaleyi incelyebilirsiniz, güzel anlatım mevcut.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 04/10/2011 01:57

Paylaş: