Forum

Windows 7 de disk b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 de disk biçimlendirme programı

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
652 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar...

Windows 7 de stabil olarak çalışıcak disk biçimlendirme programı gerekmektedir... yeri geldiğinde fat 32 ye de çevirmem gerekli... 

swissknife xp de sağlam ve stabil olarak çalışıyordu ama win 7 de düzgün çalışmamaktadır... 

partition magic programı ise pek hoşuma gitmedi ayrıca lisans gerektiriyor... 

peki arkadaşlarımızdan beni bilgilendiren yada önerisi olanlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım....

Gönderildi : 18/09/2011 14:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bu işlemler için neden proğrama gerek duyorsunuz  bu işlemleri sistem üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

compmgmt.msc > disk yönetimi üzerinden panelde bölme ve biçimlendirme yapabilisiniz veya başlat bilgisar ile açılan yine  biçimlendirme işlemi yapabilirsiniz.Ayrıca biçimlendirme işlemi sırasında dosya sistemini Fat32 ve NTFS olarak ayarlaya bilirsiniz.

Biçimlendirilmiş bir ntfs disk var ise dosya sistemini "convert M: /fs:ntfs veya ntfs:fs" komutu ile komut istemi panelinde değiştirebilirsiniz.

Bu işlemden önce birim adını öğrenmek için "vol M" komutunu uygulamalısınız.

Gönderildi : 18/09/2011 18:21

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

harici hdd ler de ntsf den fat 32 ye çevirme işlemi olmadığından dolayı bu işleme gerek duyuyorum o yüzden...

Gönderildi : 18/09/2011 18:27

(@Anonim)

Harici hdd zaten fat32 dir.

Convert.exe  yapılabiliyor.32 gb den büyük hdd  32 gb bölünerek Fat 32 olarak formatlanabiliyor.Converter komtunda  şunda deneyiniz "fs:fat32 " olması gerekir.

Dosyaları yedekleyip biçimlendirme esnasında yine varsayılan dosya sistemini rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Yine bu konuda bu yazlımı deneyin.

Partition Magic tekrar dönün.

Gönderildi : 18/09/2011 19:00

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Harici hdd ler ntfs formatındadır istediğin vakitte fat 32 ye çevirebilirsin... usb disk ler gibi değilllerdir yani...

ayrıca bu olaya gelince ben konunun en başından ücretsiz lisansı gerektirmeyen bir program arıyorum demiştim.. ben bunu Genel Müdür Pc sine kuracağım için sürekli dos tabanından gidip convert işlemiyle uğraşamaz... 

daha önce partition magic tarzında bir program bulmuştum ama adını unuttuğum için aklıma gelmiyor...

Gönderildi : 18/09/2011 19:12

(@Anonim)

Yukarıda linkte verdiğim yazlım bu işi yapıyor. Şimdi verdiğim ise 2.2.3 işini görür.

Allows creation of a FAT32 volume larger than 32 GB

Gönderildi : 18/09/2011 20:42

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim... bunuda denedim dostum...

bana biraz daha detaylı lazım 🙂 

yani kısacası partiton magic tarzında ama free olacak 🙂 biraz istediğim şey zor bir olay ama bakalım hala araştırmadayım

Gönderildi : 18/09/2011 21:31

(@Anonim)

EASEUS Partition Master Home Edition

Windows 2000/XP/Vista/ Windows 7 (SP1 included) 32 bit and 64 bit system.

Gönderildi : 19/09/2011 02:31

Paylaş: