Forum

Windows 7 Ultimate ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Ultimate ' de uzaktan birden fazla kişinin bağlanabilmesi ?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
312 Görüntüleme
(@Burhanozdemir)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum bu forumdaki bir çok üyeye imreniyorum herkesin bilgisine saygı duyuyorum benim bir sorunum var belki basit belkide zor.

Bir adet ana bilgisayar kurup ( üzerinde Windows 7 olan ) ve bu bilgisayara ağa dahil olan 5 adet veya 8 adet pc nin aynı anda veya farklı zamanlarda bağlanıp  o makina üzerinde her birinin ayrı ekranı hesabı olup o pc' nin üzerinde çalışmasını istiyorum. bana çözüm yolu gösterirseniz sevinirim 3 parti yazılımlarda  varsa bu işe yarayacak  tavsiye ederseniz sevinirim..

Gönderildi : 16/09/2011 15:55

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Merhabalar,

Aynı anda 8 kullanıcının bir pcye bağlı olması terminal server ile yapılabiliyor. Bu servis windows 2003 server veya 2008 server ile standart geliyor. Fakat remote yapacak kullanıcı sayısı kadar lisans almanız gerekiyor.

Gönderildi : 16/09/2011 16:35

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Windows Client OS' lerde bu isteğinizin yapılması mümkündür ama önermeyeceğimiz bir yöntemdir. Aşağıdaki kaynağı incelemenizi istiyorum.

http://www.hakanuzuner.com/index.php/windows-7-incoming-connection-limit.html

Windows 7 incoming connection limit

Bildiğiniz gibi windows XP üzerinde maksimum açılabilen oturum ( session ) sayısı 10 adettir, bu ne demek derseniz, XP bir makine file server olarak, print server olarak veya profile server olarak kullanılamaz. Çünkü bu tür durumlarda eğer kalablık bir çalışan sayınız var ise bu 10 rakamına hızlıca ulaşılacak ve pek çok kişi çalışmayacak bir duruma gelecektir. Zaten Microsoft bu ürünleri istemci işletim sistemi olarak üretiyor, yani birden çok istemciye hizmet eden sunucu işletim sistemi değil, hal böyle oluncada bu limiti koyoyur. Bu limiti kaldıran bazı yamalar bulunmak ile beraber bu legal bir durum değildir. (Half-open limit fix)

Ancak yeni nesil işletim sistemleri ile beraber ( windows vista ve windows 7 ) bu limitler tekrar konuşulur olmuştur. Bunun nedeni windows vista ve windows 7 de bu 10 limiti 20 olarak değiştirilmiştir. Bunu zaten bilgisayarınızda aşağıdaki komutlar ile görebilirsiniz

C:\Users\hakanuzuner>net config server
Server Name \\HAKAN-PC

Server Comment

Software version Windows 7 Enterprise
Server is active on
NetbiosSmb (HAKAN-PC)
NetBT_Tcpip_{61EC8DA0-68F3-4C44-9F72-C9516FE610D5} (HAKAN-PC)
NetBT_Tcpip_{6D2CC9DE-7D2B-4C4E-A2EB-F9104BDB66F4} (HAKAN-PC)
NetBT_Tcpip_{B4F1F490-A11D-468F-8D83-57425E741772} (HAKAN-PC)
Server hidden No
Maximum Logged On Users 20
Maximum open files per session 16384

Idle session time (min) 15
The command completed successfully.

Gönderildi : 16/09/2011 16:37

Paylaş: