Forum

win 7 lpt yazıcı ta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 7 lpt yazıcı tanımlama

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
817 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

win 7 de lpt portuna bir yazıcı bağladık. yazıcıdan sınama sayfası alıyoruz. yalnız lpt portuna bağladığımız yazıcıyı aygıtlar ve yazıcılardan göremiyoruz. tekrardan tanımlama işkemini yaptığımda is kopya (1) ve (2) diye aynı yazıcıyı oluşturmuş. bunu bir belge yazdırmak istediğimizde yazıcı sec bölümünde görüyoruz. Sorunum su lpt portundan bağladığımız yazıcıyı aygıtlar ve yazıcılardan neden göremiyoruz. kopya sını oluşturduğu yazıcıları silemiyoruz ve göremediğimiz için yazıcının adınıda değiştiremiyoruz.

saygılar.

Gönderildi : 30/06/2011 12:10

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

Eğer kopya şeklinde oluşturuyorsa senin daha önce tanıttığın bir yazıcı olması tamamen hepsini silip denermisin. Yada spool klasörünü temizle.

Gönderildi : 30/06/2011 12:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam yazıcı ve aygıtlarda göremiyorum onun için silemiyorum. sadece belge yazdırıken yazıcı seciminde cıkıyor nasıl çözebilirim.

w7 de başka pc lerdede boyle olmuştu üzerine gitmemiştim

saygılar

Gönderildi : 30/06/2011 12:47

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

Bilgisayarı Güvenli kipte açıp C:\Windows\System32\spool klasörünü silermisin.

Gönderildi : 10/07/2011 17:56

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Device and Printers kısmında göremediğiniz yazıcıyı Control Panel\Administrative Tools\Print Management kısmında görebilirsiniz.
Bu kısımda  istediginiz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Windows 7 paralel porttan bağlanan yazıcıları nedense bu kısımdan yönettiriyor tam olarak sebebini bende henüz bulamadım. Mantıklı bir açıklaması vardır diye düşünüyorum.  

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2011 22:02

(@Anonim)

yazıcıya sağ tıkladığında her işlem için yazıcı seçmenizi ister. örnek yazdırılan belgeri yör -> altında her iki yazıcıda burada görünüyordur.

Gönderildi : 11/07/2011 22:04

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member

win 7de lpt portunda yazıcyı göremezsin ancak bir program içindeki belgeyi yazdırarak görebilirsin...

win 7 de lpt lerde böyle oluyor 🙂

Gönderildi : 12/07/2011 17:52

Paylaş: