Forum

Bir Ağ Sür...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir Ağ Sürücüsüne Farklı Kullanıcı Kimlik Bilgileri Altında Bağlanılamıyor

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
5,592 Görüntüleme
(@ismldgn)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

başlıktaki problem ile karşı karşıyayım ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 22/06/2011 21:17

(@LUTFUCANDUZGOREN)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhabalar ;

Kullandığınız işletim sistemi belirtmemişsiniz. Fakart Ağ sürücüsüne paylaşım verdiğiniz zaman NT File sistemlerde paylaşım verilen Ağ sürücüsüne erişmesini istediğiniz kullanıcıların Sistem üzerinde tanımlı olması gerekli ve Paylaşım verdiğiniz Sürücü yada Dizinler  için erişim denetimlerini yapmanız gerekli burada erişimi sağlayacak kullanıcılar seçilir ve yetki seviyeleri belirlenir.

Saygılar.

Gönderildi : 22/06/2011 21:37

(@ismldgn)
Eminent Member
Konu başlatıcı

win7 yada xp ikisi de aynı. Paylaşıma açılan klasör üzerinde gerekli izinler atanmış durumda zaten orada bir problem yok. İlk kullanıcı klasörü map ediyor. ikinci kullanıcı ile farklı bağlan dediğimde zaten bu klasör map edilmiş diyor.

Bir tane dosya sunucusu var üzerinde iki farklı klasör paylaşıma açılmış

iki tane de kullanıcı hesabı var.  Her kullanıcıya klasörlerden biri atanmış yani izinler verilmiş. ilk kullanıcı ile ilk klasörü map ediyorum. İkinci kullanıcı ile farklı bağlan diyerek ikinci klasörü map etmeyi deniyorum o zaman bu uyarıyı veriyor ve map etmiyor.

Tek sunucu üzerinde iki farklı klasör. tek bilgisayara iki farklı kullanıcı hesabı kullnılarak dosyalar map edilmeye çalışılıyor.

Gönderildi : 23/06/2011 00:38

(@ismldgn)
Eminent Member
Konu başlatıcı

script kullanılarak yapılabilir mi ?

Set objNetwork1 = WScript.CreateObject("WScript.Network")
strLocalDrive1 = "L:"
strRemoteShare1 = "\\server\share"
strPer1 = "FALSE"
strUsr1 = "username"
strPas1 = "password"
objNetwork1.MapNetworkDrive strLocalDrive1, strRemoteShare1, strPer1, strUsr1, strPas1

net use komutu ile deneyeceğim

net use * \\dabears\utils /U:raydev net use * \\10.100.57.1\utils /U:administrator  gibii

Gönderildi : 23/06/2011 02:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

domainadi\kullanıcı adı şeklinde yazıp ,passwordu girdiğinizde girmesi lazım. Eğer girmiyorsa start\run control userpasswords2 yazın. Onyaladığınızda açılan pencere advenced\managed password kısmında daha önce bu bağlantı için olan passwordu silin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 23/06/2011 04:14

(@ismldgn)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aslında amaç şöyle tek sunucu üzerinde birden fazla paylaşıma açılmış klasörü ayrı ayrı map sürücüleri ile tek bir bilgisayarda kullanmak.

Şöyle yaptım çalışıyor. Suncunun IP adresine bir den fazla takma isim verdim. Host dosyasında. Map sürücülerine bağlanırken de verdiğim farklı isimleri kullanarak bağlandım.

Gönderildi : 23/06/2011 13:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Clienttan \\serveradi şeklinde paylaşımlara erişim varmı? Varsa username password ile giriş yapılabilir. Eğer görmüyorsa clint dnsini kontrol ediniz.

Gönderildi : 23/06/2011 21:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0

terminaldeki kullanıcı adı ve şifrenin aynısını server da açıp, terminaldeki kullanıcı şifrelerini sıfırlayın. sonra server da verdiğiniz izinlere göre bağlanacaktır.

Gönderildi : 24/06/2011 04:18

Paylaş: