Forum

network scan ayarla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

network scan ayarları

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin arkadaşlar.Şirketimizde kyocera FS-1118MFP model çok fonksiyonlu bir yazıcı var.Network üzerinden benim belirlediğim paylaşımdaki bir klasöre taradığı dosyaları gönderiyor.Bunu da güvenlik duvarı ve antivirüs programı kapalı ise yapıyor.Değilse erişim engellendiş diye bir uyarı alıyorum.Paylaşıma açtığım klasörde everyone full izinli.Deneme yaptığım bilgisayar windows xp sp3.Şirkette domain yapısı var ve bu xp makina domain de çalışıyor.Güvenlik duvarından nasıl bir ayar yapmalıyım ki güvenlik duvarı açıkkende tarama yaptığım dosyaları buraya atabilsin.Kullandığımız antivirüs programıda kaspersky anti-virüs 2011.

Gönderildi : 07/06/2011 18:47

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Windows Firewall üzerinden Kyocera hangi portu kullanıyorsa access verip dener misiniz.

Gönderildi : 07/06/2011 18:52

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

denedim üstadım smb 139 portunu kullanıyor değişen birşey yok.

Gönderildi : 07/06/2011 18:57

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Peki bunu bir client değildi File Server üzerinde ki bir folder'a yönlendirmeyi düşündünüz mü?

Gönderildi : 07/06/2011 19:14

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

onuda deniyorum şu anda aynı şekilde hata alıyorum denediğim makina server 2008 standart sp2 .

Gönderildi : 07/06/2011 19:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Güvenlik duvarında dosya paylaşımı seçili olmalı ve cihazın ip sini girebilirsiniz. Kasperskyde cihaz ip'sini allow edin, rule oluşturma.

Bu marka cihazların bazıları domain'e üye olabiliyor veya user name tanımlaması yapılabiliyor. Ayrıntılı kitapçıklarına bakmalısınız. User'ı client'a tanımlanabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/06/2011 20:26

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Üstad bi tane makinaya verdim eski bi makina zaten üzerinde antivirüsü de yok şu an çalışıyor ama bu dediklerinizi de denerim sizleri bilgilendiririm.

Gönderildi : 08/06/2011 00:21

Paylaş: