Forum

windows xp açı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows xp açılış sorunu

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
546 Görüntüleme
(@YusufCagan)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

herkese iyi akşamlar arkadaşlar

windows xp professional SP2 türkçe işletim sistemi kullanıyorum,sistem açılışında hoşgeldiniz penceresi karşıma çıktığı zaman şifre mi yazıyorum ve enter tuşuna basıyorum,fakat sistem kilitleniyor,bir türlü açılmıyor,

bu sorunu nasıl aşabilirim acaba

Gönderildi : 05/03/2008 00:21

(@NezihUNLU)
Gönderiler: 102
Estimable Member

Merhaba Yusuf bey,

Kullanıcı  profiliniz dağılmış olabilir,olası bir trojan sorunu olabilir vs, vs,, sistemi güvenli modda açıp, bir önceki güne dönebilirsiniz.

Gönderildi : 05/03/2008 00:26

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

login ekranında 2 kere ctrl-alt-delete yapın administrator la bi login olmaya çalışın. eğer problem varsa format atarak bir deneyin. ram de ya da hd de bi problem de olabilir. kolay gelsin.

Gönderildi : 05/03/2008 00:45

(@YusufCagan)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim

Gönderildi : 05/03/2008 04:11

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Tahminen bir virus yada trojan a benzer bir dosya winlogon.exe ye bulasmis olabilir ki bu virusler bu aralar çok popüler.

Ağ desteği ile güvenli modda açıp http://security.symantec.com adresinden virus ve spyware taraması yapmayı deneyin. Eğer güvenli modda açamaz iseniz Windows XP CD sinden repair yapmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 05/03/2008 13:35

(@YasirTEZOL)
Gönderiler: 3
New Member

merhaba

benzer bir sorun ile bende karşılaştım güvenli modda açtım olmadı yeni bir hdd takıp formatladım olmadı ram değiştim olmadı hatta yeni bir anakart taktım sorun düzelmedi : )) tam kafayı yemek üzereyken harici bir ekran kartı takarak sorunu çözdüm sende harici bir ekran takarak açmayı dene bakalım nasıl bir sonuç elde edeceksin

Gönderildi : 06/03/2008 01:48

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Başta ram olmak üzere herhangi bir aygıttan kaynaklanıyor olabilir.

En garanti yol, garantisi var ise garantiye gitmektir.

Gönderildi : 06/03/2008 18:20

(@NezihUNLU)
Gönderiler: 102
Estimable Member

Mesut Hocam 🙂

Gönderildi : 08/03/2008 14:37

Paylaş: