Forum

Windows xp , vista ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows xp , vista , 7 sürümlerinde güncellemeden sonra sorun

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@Black_jackal)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windowsun xp vista ve 7 sürümlerinde güncellemeleri yaptıktan sonra bilgisayar çok yavaş açılıyor masaüstü geliyor ağ bağlantısı olsun herhangi birşey olsun yaklaşık 1,5 dakika sonra geliyor 4 5 bilgisayarda karşılaştım ilk kurulumda sorun yok ama güncelleme yapınca bilgisayar çok yavaşlıyor

Gönderildi : 04/05/2011 19:30

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Mehaba;

Normal bir durum sonuçta güncelleme ile birlikte bilgisayara yeni veriler yükleniyor.Bilgisayarınızın özelliklerine bağlı olarak yavaşlama olması normaldir.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 04/05/2011 19:53

(@Black_jackal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba

bilgisayarın performansı ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü notebook i5 2.80 ghz işlemcili 4 gb ram 500 gb hdd li bir notebook bunda güncelleme yaptıktan sonra 1,5 dk sonra açması normal bir durum mu ?

Gönderildi : 04/05/2011 20:20

(@tayfundeger)
VMware Guru

Mehraba;

Arkaplan'da mutlaka bir servis çalışıyordur ondan dolayı acılma geç gerçekleşiyordur yani bunun birden fazla etkeni var. Ama genel olarak Service Pack güncellemesi yapıldığında bilgisayarda bir yavaşlama söz konusu olabilir.Ama sizin dediğinize gorede 3 tane işletim sistemindede aynı şekilde yavaşlama olması pekde normal bir durum değil.Yüklediğiniz bir uygulama; güncellemelere etki edecek bir uygulama ise yavaşlatabilir.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 04/05/2011 20:40

(@Black_jackal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba;

Hiç Bir Program Yüklemiyorum ama Direk Güncelleme Yapıyorum 70 e yakın güncelleme çıkıyor onların 60 ını yükleyeyim birşey yok ama son 10 tanesinden bir tanesi hangisi olduğunu çözemedim daha onu yükleyince bilgisayar felç oluyor

Gönderildi : 04/05/2011 20:56

(@tayfundeger)
VMware Guru

Belki driver'larınızda bir çakışma vardır, aynı notebook'u kullanan kişiler iletişime geçin onların farklı önerileri olabilir.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 04/05/2011 22:13

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Process explorer ile arka planda çalışan programlara bakınız.

Başlangıçta çalışan programları eleyerek deneyebilirsiniz.

Ram/Cpu harcayan arka olan program yada servislere göz atın..

Gönderildi : 10/05/2011 20:40

inci
(@tamer-inci)
Gönderiler: 188
Reputable Member

Merhaba

mevcut pc deki driver ve bios güncellemerini yapın

ayrıca tüm güncellemeri çalıştırmayın manuel olarak ilerlerseniz hangi updateden sonra pc nin yavaşladıgını tespit edebilirsiniz

Gönderildi : 12/05/2011 13:32

Paylaş: